XII Grand Prix Sztumu w przełajach – Nasi blisko czoła

Po raz dwunasty zainaugurowano Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. Mimo niekorzystnej aury bieg cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Na starcie stanęło prawie 350 osób. Zjawili się zawodnicy z różnych miejscowości z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Nasz region reprezentowali amatorzy z Działdowa, Fromborka, Braniewa, Elbląga, Pasłęka i Kurzętnika.

 

Gościem honorowym I biegu Grand Prix Sztumu był Grzegorz Gajdus – olimpijczyk z Atlanty – 1996 rok.. Jest aktualnym rekordzistą Polski w maratonie – 2.09,23, wynik ustanowił w 2003 roku. Zdobył złoty medal w maratonie w Światowych Igrzyskach Wojskowych w Zagrzebiu.

Reprezentanci Warmii I Mazur wprawdzie biegów w kategorii open nie wygrali, ale znaleźli się w ścisłej czołówce, byli też bardzo wysoko w swoich kategoriach wiekowych.

Grand Prix Sztumu obejmuje cztery biegi, w których zdobywa się  punkty do klasyfikacji generalnej.

 

Bieg kobiet (5 km)

1          Krawczyńska         Marta                    Malbork                  223         1988

2          Lisowska                Aleksandra           Braniewo               209         1990

3          Wójcik                    Weronika              Kolincz                  205         1987

4          Pawłowska            Dorota                  Kurzętnik               216         1980

5          Tas                         Adrianna               Kwidzyn                 214         1994

6          Konarzewska         Martyna                 Działdowo             220         1991

………………………………………………………………………………………..

11        Czerwień               Ewelina                 Elbląg                    204         1993

16        Jedamska              Karolina                Działdowo             219         1993

18        Czerwińska            Regina                  Elbląg                    203         1959

19        Biryło                      Urszula                 Braniewo               218         1995

20        Bartczak                Magdalena            Braniewo               217         1996

21        Kasprzak               Anna                     Braniewo               233         1984

22        Znarowska             Bożena                 Elbląg                    201         1963

28        Stołowska              Aurelia                  Elbląg                    232         1961

32        Michalunio              Beata                    Frombork               225         1970

35        Misiuk                     Małgorzata            Frombork               227         1965

36        Kędzierska             Barbara                Frombork               215         1961

37        Pawluczuk             Małgorzata            Frombork               226         1982

38        Czarnota                Anna                     Frombork               228         1965

39        Szymańska            Wanda                  Kurzętnik               202         1947

Kategoria (1)       1994 – 92

1          Czerwień               Ewelina                 Elbląg                    204         1993

2          Młyńska                  Agnieszka             Więckowy              208         1993

3          Hanas                    Anna                     Kwidzyn                 211         1994

……………………………………………………………………………………….

7          Bartczak                Magdalena            Braniewo               217         1996

8          Biryło                      Urszula                 Braniewo               218         1995

9          Jedamska              Karolina                Działdowo             219         1993

 Kategoria (2)       1991 – 82

1          Wójcik                    Weronika              Kolincz                  205         1987

2          Lisowska                Aleksandra           Braniewo               209         1990

3          Konarzewska         Martyna                 Działdowo             220         1991

……………………………………………………………………………………….

5          Pawluczuk             Małgorzata            Frombork               226         1982

9          Kasprzak               Anna                     Braniewo               233         1984

  Kategoria (3)       1981 – 72

1          Wolf                       Magdalena            Kwidzyn                 207         1981

2          Pawłowska            Dorota                  Kurzętnik               216         1980

3          Petka                      Lucyna                  Starogard Gd.        224         1976

 Kategoria (4)       1971 – 62

1          Znarowska             Bożena                 Elbląg                    201         1963

2          Smuczyńska          Teresa                  Starogard Gd.        206         1963

3          Buchowiecka         Elżbieta                Kwidzyn                 221         1965

………………………………………………………………………………………….

4          Michalunio              Beata                    Frombork               225         1970

5          Misiuk                     Małgorzata            Frombork               227         1965

6          Czarnota                Anna                     Frombork               228         1965

Kategoria (5)       1961 i starsze

1          Miotk                       Teresa                  Prabuty                  200         1959

2          Szymańska            Wanda                  Kurzętnik               202         1947

3          Czerwińska            Regina                  Elbląg                    203         1959

…………………………………………………………………………………………

5          Kędzierska             Barbara                Frombork               215         1961

6          Stołowska              Aurelia                  Elbląg                    232         1961

 

 Bieg mężczyzn (5 km)

1               Mazerski              Bartosz         LKS Zantyr Sztum         61             1976

2               Rogiewicz            Andrzej         LKS Zantyr Sztum         84             1993

3               Niemczyk             Mateusz        KKB Starogard Gd.        21             1992

4               Kamiński              Patryk           Starogard Gd.                17             1992

5               Richert                 Marcin           Gdynia                            79             1979

6               Kowalski              Mariusz         Grudziądz                      46             1989

………………………………………………………………………………………….

8               Pawłowski           Mariusz         Kurzętnik                        33             1976

11             Domżalski           Krystian        Kurzętnik                        34             1993

23             Godlewski            Damian         Elbląg                             13             1994

31             Rydecki                Karol             Elbląg                             39             1960

37           Delas                   Paweł            Braniewo                        32             1988

40             Cybruch               Krzysztof      Elbląg                             66             1966

48             Wyrzykowski       Andrzej         Braniewo                        56             1967

52             Siółkowski            Wiesław        Elbląg                             69             1955

53             Tuński                  Jacek            Pasłęk                            26             1965

56             Świderski             Marek            Pasłęk                            28             1990

60             Chrząstkowski     Lucjan           Elbląg                             68             1950

63             Szymański           Jerzy             Kurzętnik                        9               1944

64             Stołowski             Piotr              Elbląg                             51             1961

65             Olszewski            Roman          Elbląg                             70             1973

66             Kałużny                Jakub           Braniewo                        86             1992

74             Lubawiński           Krzysztof      Braniewo                        57             1978

80             Buczko                Paweł            Pasłęk                            27             1973

 Kategoria (1)    1994 – 92

1               Galis                    Kacper          Gdańsk                           3               1994

2               Godlewski            Damian         Elbląg                             13             1994

3               Różek                  Arkadiusz      KKB Starogard Gd.        15             1997

…………………………………………………………………………………………..

11             Domżalski           Krystian        Kurzętnik                        34             1993

16             Kałużny                Jakub           Braniewo                        86             1992

 Kategoria (2)    1991 – 82

1               Giembicki             Jan                Sztum                            7               1986

2               Skowroński          Marek            Sztum                            12             1987

3               Świderski             Marek            Pasłęk                            28             1990

…………………………………………………………………………………………..

4               Delas                   Paweł            Braniewo                        32             1988

 Kategoria (3)    1981 – 72

1               Martyszko            Krzysztof      Rumia                            6               1975

2               Nowosielski         Piotr              LKS Zantyr                     11             1973

3               Buczko                Paweł            Pasłęk                            27             1973

…………………………………………………………………………………………….

4               Pawłowski           Mariusz         Kurzętnik                        33             1976

11             Lubawiński           Krzysztof      Braniewo                        57             1978

15             Olszewski            Roman          Elbląg                             70             1973

 Kategoria (4)    1971 – 62

1               Kalinowski           Arkadiusz      Gdańsk                           4               1971

2               Piotrowski            Lech              LKS Zantyr                     5               1962

3               Ruciński               Marek            Gdynia                            22             1968

………………………………………………………………………………………………

5               Tuński                  Jacek            Pasłęk                            26             1965

9               Wyrzykowski       Andrzej         Braniewo                        56             1967

12             Cybruch               Krzysztof      Elbląg                             66             1966

 Kategoria (5)    1961 – 52

1               Krzak                   Jerzy             TKKF Rozstaje Gdańsk 1               1960

2               Cebula                 Bogdan         LKS Zantyr                     8               1961

3               Kwaśniewski       Roman          Starogard Gd.                20             1960

……………………………………………………………………………………………

6               Rydecki                Karol             Elbląg                             39             1960

8               Stołowski             Piotr              Elbląg                             51             1961

12             Siółkowski            Wiesław        Elbląg                             69             1955

 Kategoria (6)    1951 – 42

1               Mantkowski          Mieczysław   Gdańsk                           2               1949

2               Szymański           Jerzy             Kurzętnik                        9               1944

3               Jaskot                  Jerzy             Malbork                           14             1950

……………………………………………………………………………………………..

7               Chrząstkowski     Lucjan           Elbląg                             68             1950

 Kategoria (7)    1941 i starsi

1               Dobrenko             Mieczysław   LKS Zantyr                     10             1940

2               Grulkowski           Józef             Malbork                           36             1936

3               Bandurski            Jacek            Sopot                              25             1935

 

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x