XXI Półmaraton Kurpiowski Ostrołęka 2015 – Malich w „10”, Pokrzywińska najszybszą Polką, Kosowski pierwszy w M-60

Około 200 uczestników zgromadził w niedziele (24 maja) XXI Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski. Wysokie nagrody skusiły zagranicznych biegaczy, którzy zgarnęli większość puli. Wygrał Kenijczyk Joel Kosgei Komen.Dariusz Malich (Olsztyn) zamknął dziesiątkę (4 w relacji krajowej), a tuż za nim finiszowali: Mariusz Dembowski(Lidzbark) i Bartek Osior (Wydminy). Jego małżonka – Beata była najszybszą z Polek.

Przed nią tylko dwie Ukrainki. Oczywiście sporo było dobrych lokat w kategoriach. Janusz Kosowski wygrał grupę M-60, Beata Pokrzywińska-Osior była druga (pierwsza z Polek) w K-20, a Dariusz Malich drugi w M-40.

Komentuje Bartek Osior

Trasa półmaratonu w Ostrołęce uchodzi za jedną z najszybszych w regionie północno-wschodniej Polski. Wielu biegaczy przyjeżdża tam z nadzieją na poprawę rekordów życiowych na dystansie 21,097 km. Z takim samym nastawieniem do Ostrołęki pojechali Beata i Bartek Osior. Warunki atmosferyczne sprzyjały szybkiemu bieganiu, o czym świadczy czas zwycięzcy. Joel Kosgei Komen z Kenii ukończył bieg z czasem 1:05:24. Bartek Osior zajął 12 miejsce, 5 wśród Polaków. Czas 1:14:29 jest jego nowym rekordem życiowym.

„Czuję się coraz lepiej na trasie. Myślę, że te najszybsze biegi przyjdą w drugiej części sezonu”. – podsumował swój występ.

Beata Pokrzywińska-Osior dała się wyprzedzić tylko dwóm zawodniczkom z Ukrainy. Rekordu życiowego tym razem nie ustanowiła, ale trzecie miejsce wśród kobiet i czas 1:30:20 to dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

„Połowę dystansu zmagałam się z kolką. Czas z ubiegłego roku poprawiłam o ponad trzy minuty. Jestem spokojna o swoją formę w kolejnych startach.” – powiedziała po biegu Beata Pokrzywińska-Osior.