XXII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2021 – Zimowe sukcesy

W sobotę (11 grudnia) odbyła się trzecia i ostatnia w tym sezonie impreza XXII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych i Nordic Walking. W gronie startujących największą grupę z województwa warmińsko-mazurskiego stanowili mieszkańcy Elbląga, ale byli też przedstawiciele Iławy i Kisielic. Zarówno w trzeciej próbie jak i w klasyfikacjach generalnych zajęli bardzo wysokie lokaty.

W biegu długim w sobotniej rywalizacji 7 miejsce w open i 3 w kat. M40/49 zajął Adam Serocki (Elbląg). Wśród pań Marzena Matlewska (Elbląg) wygrała kat. 50/59, a za nią sklasyfikowano Bożenę Znarowską (Elbląg). Drugie miejsce w kat. M60+ wywalczył Piotr Olejarczyk (Elbląg)

W biegu krótszym najszybciej (5 miejsce) na mecie znalazł się Paweł Janiak (Elbląg). Zwycięstwa w swoich grupach wiekowych odnieśli: Miłosz Kasprowicz (Iława) w M18/19, Milena Trochimczuk (Elbląg) w )/15 i Emilia Kalinowska (Elbląg) w K18/19. Drugie pozycje wywalczyli: Artur Grocki (Elbląg) w M20/69, Małgorzata Leśniewska (Elbląg) w K16/17 i Grzegorz Osiecki w M70+. W nordic walking trzeci w kat. M70+ był Andrzej Chudziński (Elbląg)

W klasyfikacjach po trzech biegach zwycięstwo na dystansie 9.6 km wywalczyła Marzena Matlewska przed Bożeną Znarowską. Na 4.8 km na najwyższym stopniu podium stanęli: Milena Trochimczuk w K0/15, Małgorzata Leśniewska w K16/17, Emilia Kalinowska w K18/19, Miłosz Kasprowicz (Iława) w M18/19 i Grzegorz Osiecki w M70+. Drugie miejsce zajął Artur Grocki w M20/69. . W kat. 16/17 lat na 4 miejscu uplasował się Paweł Janiak, a tuż za nim Michał Rodziewicz. W nordic walking trzecie lokaty wywalczyli elblążanie: Dariusz Kolenkiewicz w M60/69, i Andrzej Chudziński w M70+.

Dystans 9.6 km

1 SADOWSKI ROBERT M 1 1985 M 30-39 1 TCZEW 9.6km 0:31:39

2 MAZERSKI BARTOSZ M 2 1976 M 40-49 1 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM Sztum 9.6km 0:31:57

3 SOWIŃSKI PATRYK M 3 1996 M 0-29 1 TCZEW FAST KUZL/ BIEGAJĄCY TCZEW 9.6km 0:31:57

………………………………

7 SEROCKI ADAM M 7 1973 M 40-49 3 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 9.6km 0:34:08

51 MATLEWSKA MARZENA K 8 1970 K 50-59 1 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 9.6km 0:44:00

54 OLEJARCZYK PIOTR M 45 1960 M 60+ 2 ELBLĄG GMINA ELBLAG-ELEKTROMET 9.6km 0:44:10

56 ZNAROWSKA BOŻENA K 10 1963 K 50-59 2 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 9.6km 0:44:29