XXII Ostródzkie Biegi Uliczne – Memoriał przyciągnął czołówkę

Głównym punktem programu XII Ostródzkich Biegów Ulicznych był  Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka – czyli bieg na dystansie 5000 metrów kobiet i mężczyzn. Zjawiło się kilkoro zawodników znanych z udziału w imprezach długodystansowych w Polsce, którzy oczywiście dominowali i rozstrzygnęli walkę o zwycięstwo. Wśród pań wystąpiła m. in. brązowa medalistka niedawno zakończonych Akademickich Mistrzostw Świata Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn), która przybiegła druga za Olgą Ochal. Wśród panów triumfował Krzysztof Żebrowski (Ostrów Mazowiecka), a najlepszy z Warmii i Mazur był Damian Pieterczyk (Kętrzyn), zajmując siódma lokatę.Podajemy też wyniki pozostałych biegów.

 

BIEG MEMORIAŁOWY – 5000 m

KOBIETY (9 kobiet )

1. Olga Ochal Asics Polska  16:29,61

2. Aleksandra Lisowska Olsztyn  16:38,63

3. Martyna Konarzewska UKS MOSiR Działdowo 17:38,97

4. Monika Jackiewicz MLKS Ostróda 18:20,83

5. Dorota Pawłowska Biegam bo lubię Kurzętnik 18:27,76

6. Martyna Warda AZS UWM Olsztyn 18:43,14

7. Iwona Godlewska Olsztyn 22:11,28

8. Katarzyna Kamińska Olsztyn 25:56,95

MĘŻCZYŹNI (24 mężczyzn

1. Krzysztof Żebrowski Ostrów Maz.   14:48,21

2. Andrej Mełnik Ukraina 14:51,14

3. Bartosz Mazerski Zantyr Sztum 15:00,15

4. Leonid Rybak  Ukraina   15:06,21

5. Paweł Ochal Asics Polska 15:06,94

6. Andrzej Rosiewicz Zantyr Sztum 15:09,73

7. Damian Pieterczyk Kętrzyn 15:13,95

8. Damian Piernikowski Lubanie 15:48,88

9. Dawid Worobiec Jedynka Bartoszyce 15:58,57

10. Mariusz Pawłowski Biegam bo lubię Kurzętnik 16:07,97

WYNIKI POZOSTAŁYCH BIEGÓW (Ogółem 830 uczestników)

BIEG SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

DZIEWCZĘTA – 1000 m ( 40 uczestniczek)

1 Patrycja Bujnicka  Zespół Szkół Rolniczych

2. Patrycja Mulkityn  UKS MOSiR Działdowo

3. Andżelika Bardaszka  Ostrów Mazowiecka

4. Emilia Burzacka  UKS MOSiR Dzialdowo

5. Beata Stefańska ZSZ im S. Staszica

6. Roksana Krzemińska  Zespół Szkół Rolniczych

7. Natalia Głód ZSZ im S. Staszica

8. Martyna Karnecka ZSZ im. S. Petofi

9. Małgorzata Kłuba Liceum Ogólnokształcące

10. Milena Burakowska Zespół Szkół Rolniczych

CHŁOPCY – 1000 m ( 30 )

1. Paweł Kajetanem Liceum Ogólnokształcące

2. Damian Ewertowski ZSZ im. S. Petofi

3. Patryk Grzymkowski UKS MOSiR Działdowo

4. Łukasz Pasik Salezjańskie LO

5. Patryk Ługowski Liceum Ogólnokształcące

6. Artur Wodziński UKS MOSiR Działdowo

7. Piotr Kajetanem Zespół Szkół Rolniczych

8. Dominik Bera Liceum Ogólnokształcące

9. Rafał Lewandowski Liceum Ogólnokształcące

10.Artur Porębski ZSZ im S. Staszica

BIEG SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

DZIEWCZĘTA – 1000 m (50)

1. Karolina Lendzioszek Ostrów Maz.

2. Olga Żuk Gimnazjum w Morągu

3. Natalia Graman Gimnazjum w Kazanicach

4. Karolina Karczewska Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

5. Paulina Witkowska   Ostrów Maz.

6. Kamila Szczudełek Gimnazjum Gminne w Ostródzie

7. Marika Cempel Gimnazjum w Durągu

8. Helena Nidzgorska Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

9. Julia Rućkowska Gimnazjum w Durągu

10. Klaudia Bark Gimnazjum w Miłomłynie

CHŁOPCY – 1000 m (60)

1. Michał Kopecki Gim. Sztum

2. Mateusz Jackiewicz Gim. Kazanice

3. Dominik Poplawski Gimnazjum nr 11 w Olsztynie

4. Daniel Giemza Gimnazjum nr 2 w Morągu

5. Dawid Burchart Gimnazjum w Miłomłynie

6. Sebastian Berent Gimnazjum w Lipowie

7. Paweł Michałowski Gimnazjum nr 1 w Ostródzie

8. Elbert Kajdzik Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

9. Andrzej Drewnicki Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

10. Paweł Nocharzewski Gimnazjum  w Morągu

BIEG PRZEDSZKOLAKÓW – 200 m (70)

DZIEWCZĘTA

1. Anna Gliszczyńska  Przedszkole w Tyrowie

2. Anna Pawlak P. „Promyczek”

3. Emilia Lipka

4. Zuzanna Mierzejewska  P. nr 1

5. Anna Pawlik

6. Oliwia Mackiewicz P. nr 4

7. Jessica Dynkowska P. nr 4

8. Ola Głowacka

9. Maria Sadowska P. „Promyczek’

10. Weronika Obycz P. nr 2

CHŁOPCY (70)

1. Wiktor Zawadzki  P. nr 4

2. Adrian Borkowski P. nr 2

3. Kuba Małkowski P.  „Promyczek”

4. Kuba Pieczarka P. nr 4

5. Kacper Gegola P. „Promyczek”

6. Mateusz Groth P. „Radość”

7. Mateusz Kiedynk P. „Pod Dębami”

8. Maciej Godzwon P.  „Promyczek”

9. Jaś Małkowski P. „Promyczek”

10. Kacper Fras P. „Promyczek”

BIEG KLAS I i II SP –  500 m

DZIEWCZĘTA (70)

1. Maria Olszewik SP 4

2. Ala Jasiewicz SP 3

3. Sandra Żmudzia SP Brzydowo

4. Karolina Bromboszcz SP 1

5. Natalia Rozat SP 5

6. Natalia Pietrowicz SP 1

7. Julia Śledź SP Brzydowo

8. Ala Piechocka SP 6

9. Wiktoria Zawieska  SP Miłomłyn

10. Karolina Winnicka SP 4

CHLOPCY (80)

1. Kacper Sezunienko SP Brzydowo

2. Bartek Pongalski SP 1

3. Bartek Kłodowski SP 2

4. Michał Perowicz SP 4

5. Marcel Rosikom SP 4

6. Maciej Dębowski SP 6

7. Eryk Marcinkowski SP 3

8. Wiktor Orkisz SP 1

9. Patryk Bieniasz SP 4

10. Szymon Groszkowski SP 3

BIEG KLAS III i IV SP – 500 m

DZIEWCZĘTA (90)

1. Dominika Myślińska  SP Miłomłyn

2. Karolina Drwęcka SP Szyldak

3. Oliwia Soczyńska SP 4

4. Wiktoria Rutynowska SP 2

5. Julia Brzozowska SP 3

6. Wiktoria Domurat SP 4

7. Natalia Soczyńska SP 4

8. Amelia Brodzińska SP Miłomłyn

9.Klaudia Świerzewska SP 2

10. Paulina Sakra SP 4

CHŁOPCY (100)

1. Adam Racki SP 4

2. Klaudiusz Muszyński SP 4

3. Wojciech Ligęza SP Miłomłyn

4. Jarek Lewowicki SP 2 Sztum

5. Kajtek Krezymon SP 3

6. Wojciech Zapadka SP 6

7. Krzysztof Kowalczyk SP Dąbrówno

8. Igor Szymański SP 1

9. Przemek Tchórz SP 3

10. Jakub Żegunia SP 5

BIEG KLAS V i VI – 700 m

DZIEWCZĘTA (60)

1. Kamila Pawłowska SP Brzozie Lubawskie

2. Adrianna Kłosowska SP 3 Działdowo

3. Nicoletta Netlicka SP Morąg

4. Marta Kucińska SP 1

5. Patrycja Groszkowska SP 1

6. Karolina Szwarczak SP Miłomłyn

7. Natalia Kulpa SP 4

8. Natalia Stachowicz  SP 3

9. Julia Potaś SP 1

10. Martyna Ojrzyńska  SP 2

CHŁOPCY (70)

1. Marcin Kopecki SP 2 Sztum

2. Oskar Brzuszczak SP Marzęcice

3. Piotr Szczepański SP 3

4. Mateusz Tadejewski SP 1

5. Wojciech Pastewski SP 2 Sztum

6. Kamil Czajkowski SP Miłomłyn

7. Michał Zwaliński SP Miłomłyn

8. Jakub Michałowski  SP 1

9. Patryk Meyer SP 3

10.Jakub Jurewicz SP 2 Sztum

KLASYFIKACJA SZKÓŁ – punktacja drużynowa:

SZKOŁY PODSTAWOWE – MIASTO OSTRÓDA

1 SP 4

2 SP 3

3 SP 1

4 SP 2

5 SP 6

6 SP 5

SZKOŁY PODSTAWOWE – GMINA OSTRÓDA

1 SP Brzydowo

2 SP Zwierzewo

3 SP Szyldak

4 NZS-P Lidzbark

5 SP Tyrowo

6 SP Pietrzwałd

7 SP Wygoda i SP Samborowo

GIMNAZJA – MIASTO OSTRÓDA

1 Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka

2 Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich

GIMNAZJA – GMINA OSTRÓDA

1 Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu

2 Gimnazjum im. Księdza Twardowskiego w Ostródzie

3 Gimnazjum w Lipowie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – POWIAT OSTRÓDZKI

1 LO nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie

2 ZSZ im. S. Staszica w Ostródzie

3 ZSR im. W. Witosa w Ostródzie

4 ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie

5 LO Salezjańskie im. Św. D. Savio w Ostródzie

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x