XXIX Cross Henryka Szordykowskiego Narzym 2015 – Są tacy, co szanują tradycję

W sobotę (18 kwietnia) w Narzymiu odbyły się Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Iłowo-Osada - XXIX Cross Henryka Szordykowskiego. Do rywalizacji przystąpiło prawie 180 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W młodszych kategoriach frekwencja dopisała w biegach głównych, w których zwyciężyli: Dorota Pawłowska (Kurzętnik) i Dawid Worobiec (Olsztyn) startowało niewielu.

Trudno jednak ściągnąć przy niewielkim budżecie większą stawkę, konkurencja w kraju jest ogromna, w tym samym terminie odbywa się kilkaset biegów. Siłą Crossu Szordykowskiego jest tradycja, którą wielu też szanuje, stąd ich obecność. Wszystkie główne nagrody zespołowe (szkoły, gminy) trafiły do Iłowa Osady.

Wyniki

Dystans 600m rocz.2002 i mł.Dz.            

1.Król Ola Biskupiec Sp.nr.2 Biskupiec        

2.Wrońska Laura LKS Lubawa        

3.Figura Alicja Biskupiec Sp.nr.2 Biskupiec        

4.Juchnowska Natalia MOSiR Działdowo        

5.Janicka Natalia Złotowo LKS Lubawa        

6.Fafińska Emilia Złotowo LKS Lubawa      

7.Ciesielska Milena LUKS Iłowo-Osada        

8.Stanicka Angelika Iłowo-Osada LUKS Narzym        

9.Pisarska Zuzanna LUKS Iłowo-Osada            

10.Rudzińska Martyna Złotowo LKS Lubawa        

11.Tchorz Kinga SP 4 Ostróda        

12.Lewkowicz Karolina Iłowo-Osada Białuty        

13.Fydrych Julia LUKS Iłowo-Osada        

14.Gerlej Alicja LUKS Iłowo-Osada        

15.Skuza Julia Iłowo-Osada LUKS Narzym      

16.Gołębczyk Nikolia Iłowo-Osada Białuty      

17.Cichocka Nadia Iłowo-Osada Bialuty        

18.Kucińska Wiktoria Iłowo-Osada LUKS Narzym      

19.Faltynowska Monika LUKS Iłowo-Osada        

20.Tańska Aleksandra Iłowo-Osada LUKS Narzym      

21.Sobiecka Dagmara Iłowo-Osada   Białuty      

22.Kowalska Zuzanna LUKS Iłowo-Osada        

23.Woźnica Zuzanna LUKS Iłowo-Osada      

24.Stanicka Emila Iłowo-Osada LUKS Narzym        

25.Antkiewicz Zuzanna LUKS Iłowo-Osada        

26.Efczyńska Patrycja Iłowo-Osada LUKS Narzym      

27Przyborska Alicja LUKS Iłowo-Osada        

28.Wasilewska Julia Iłowo-Osada LUKS Narzym        

29.Kryszczak Julia LUKS Iłowo-Osada        

30.Szpakowska Aleksandra Iłowo-Osada LUKS Narzym        

31.Wyrwas Oliwia LUKS Ilowo-Osada        

32.Szczepkowska Paulina Iłowo-Osada        

33.Rejchert Oliwia Iłowo-Osada LUKS Narzym        

34.Czerwińska Zuzanna Iłowo-Osada LUKS Narzym        

35.Szpakowska Agata Iłowo-Osada LUKS Narzym        

36.Kaczorowska Weronika Iłowo-Osada LUKS Narzym        

37Gostkowska Kinga Iłowo-Osada Białuty      

38.Letkiman Patrycja Iłowo-Osada LUKS Narzym      

39.Cecyn Dominika Iłowo-Osada LUKS Narzym        

40.Stępniak Wiktoria Iłowo-Osada LUKS Narzym      

41.Kołaczkowska Maria Iłowo-Osada LUKS Narzym        

800m 2002 i mł Ch.        

1.Borkowski Maciej Lubawa Kazanice LKS Lubawa      

2.Kacperowski Krzysztof LUKS Iłowo-Osada        

3.Rudziński Bartosz Złotowo LKS Lubawa      

4.Grzybicki Adrian LUKS Iłowo-Osada        

5.Szczepański Hubert LUKS Iłowo-Osada      

6.Żabiński Jakub Janowiec-Kościelny        

7.Marcjanik Michał Iłowo-Osada Białuty    

8.Wiśniewski Michał LUKS Iłowo-Osada      

9.Kruszyński Jakub Iłowo-Osada Białuty        

10.Kacperowski Arkadiusz LUKS Iłowo-Osada        

11.Jakubowski Mateusz Złotowo LKS Lubawa        

12.Szczotka Karol Płośnica        

13.Meredyk Adam Iłowo-Osada Narzym        

14.Kruszyński Aleksander LUKS Iłowo-Osada        

15.Popowski Wiktor Iłowo-Osada        

16.Młodziejewski Igor Iłowo-Osada LUKS Narzym      

17.Jakim Gracjan Iłowo-Osada Białuty        

18.Bryska Damian Iłowo-Osada Białuty        

19.Dmochewicz Jacek Złotowo LKS Lubawa        

20.Borkowski Kacper Płośnica      

21.Karczewski Oskar Płośnica      

22.Jóźwik Szymon Iłowo-Osada LUKS Narzym        

23 Cieślak Miłosz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

24.Rynkowski Sebastian Iłowo-Osada LUKS Narzym        

25.Woźnica Paweł LUKS Iłowo-Osada        

26.Krzyżanowski Michał Iłowo-Osada LUKS Narzym        

27.Kremski Bartosz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

28.Gulajski Mateusz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

29.Rzepczyński Sebastian LUKS Iłowo-Osada        

30 Stępniak Dominik Iłowo-Osada LUKS Narzym      

31.Kalkowski Paweł LUKS Iłowo-Osada      

32.Dunajski Jakub LUKS Iłowo-Osada        

33.Balicki Paweł Iłowo-Osada LUKS Narzym        

34.Stanek Bartosz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

35.Bednarski Paweł Iłowo-Osada LUKS Narzym        

36.Kwas Arkadiusz Iłowo-Osada Białuty        

37.Małkowski Kacper LUKS Iłowo-Osada        

38.Krupiński Patryk Iłowo-Osada LUKS Narzym        

39.Ciesiński Bartłomiej Iłowo-Osada LUKS Narzym        

40.Furmaniak Sergiusz Iłowo-Osada Białuty      

41.Zagórski Krystian Iłowo-Osada LUKS Narzym      

42.Cieślak Radek Iłowo-Osada LUKS Narzym        

43.Przyborski Igor Iłowo-Osada LUKS Narzym        

44Chechłowski Bartosz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

45.Dąbrowski Karol Iłowo-Osada LUKS Narzym        

800m rocz.2001-2000 Dz.        

1.Połujańska Oliwia UKS Jedynka Bartoszyce        

2.Greber Karolina UKS Jedynka Bartoszyce        

3.Groszewska Patrycja Kurzętnik KS Finishpatkiet Drwęca N. Miasto Lubawskie        

4.Balicka Aleksandra UKS MOSiR Działdowo      

5.Marzec Karolina UKS Jedynka Bartoszyce        

6.Meredyk Paulina Iłowo-Osada Narzym LUKS Narzym        

7.Goryszewska Kornelia Franciszkowo        

8.Kruk Wiktoria Gimn.nr1.Działdowo        

9.Sałak Oliwia Zalewo        

10.Kandulska Emilia SG Franciszkowo      

11.Kotewicz Kinga Kurzętnik ZS Marzęcice KS Finishparkiet Drwęca        

12.Wojciechowska Julita Boreczno        

13.Kobylińska Julia Działdowo Gimn.1Działdowo        

14.Iwanowska Weronika Janowiec-Kościelny ZS Janowiec-Kościelny        

15.Bączek Małgorzata Iława SG Franciszkowo      

16.Rembowska Emilia Działdowo Gimn.nr.1 Dzizłdowo        

17.Chyczewska Klaudia Działdowo Gimn.nr.1 Działdowo        

18.Długokęcka Natalia Iłowo-Osada Iłowo-Osada LUKS Iłowo-Osada      

19.Maciejewska Monika Działdowo Gimn.nr.1Działdowo      

20.Furmaniak Wiktoria LUKS Iłowo-Osada        

1000 m rocz.2001-2000 Ch.        

1.Kozłowski Piotr LKS Lubawa        

2.Akerman Arek Iława Ząbrowo        

3.Grzegrzólka Jacek Ząbrowo      

4.Pawłowski Bartłomiej UKS Jedynka Bartoszyce        

5.Karolak Konrad Gimn.nr.2 Morąg        

6.Śliwiński Mateusz Prątnica LKS Lubawa      

7.Zakrzewski Cezary Kazanice      

8.Lewalski Błażej LKS Lubawa        

9.Albrewczyński Mateusz Ząbrowo        

10.Ziółkowski Szymon Franciszkowo        

11.Wiśniewski Patryk LUKS Iłowo-Osada      

12.Piotrowski Mateusz Janowiec-Kościelny        

13.Kornelski Filip Gimn.nr.1 Działdowo        

14.Mikołajczak Sebastian Iłowo-Osada LUKS Narzym        

15.Kamrowski Arek Franciszkowo        

16.Trociński Patryk Gimn.nr.1 Działdowo        

17.Szemplinski Patryk Janowiec-Kościelny        

18.Skuza Bartosz Iłowo-Osada LUKS Narzym        

19.Brzozowski Robert Gimn.nr.1 Działdowo        

20.Kochański Jakub LUKS Ilowo-Osada        

21.Rynkowski Damian LUKS Iłowo-Osada        

22.Sobiecki Paweł LUKS Iłowo-Osada        

23.Sznajderowicz Adrian LUKS Iłowo-Osada        

24.Łukaszewski Adrian Gimn.nr.1 Działdowo        

25.Busk Dominik Gimn.nr.1Działdowo        

26 Piątkowski Kamil Iłowo-Osada LUKS Narzym        

27.Kępczyński Piotr Iłowo-Osada LUKS Narzym        

28.Karpiński Jakub Iłowo-Osada LUKS Narzym        

1000 m rocz.1999-1998 Dz.        

1.Pokojska Martyna Gimn.nr.1 Działdowo        

2.Kłosowska Zuzanna LUKS Iłowo-Osada        

3.Bem Patrycja Janowiec-Kościelny        

4.Pawłowska Ola LUKS Iłowo-Osada        

5.Chechłowska Natalia Iłowo-Osada LUKS Narzym      

1500m rocz.1999-1998 Ch.        

1.Nowakowski Maciej Lubawa ZS Iława LKS Lubawa        

2.Karbowski Michal UKS MOSiR Działdowo        

3.Olchowik Jakub Gimn.nr.1Działdowo        

4.Nowakowski Radek ZS Janowiec-Kościelny      

5.Popowski Mateusz LUKS Iłowo-Osada      

6.Kaczerski Dominik LUKS Iłowo-Osada        

7.Sikorski Paweł LUKS Iłowo-Osada        

8.Kowalski Jakub LUKS Iłowo-Osada        

9.Żywiec Piotr LUKS Iłowo-Osada        

10.Zakrzewski Łukasz Gimn.Kazanice        

11.Gierwatowski Kacper ZSZ Ilowo-Osada        

1500m rocz.1997-1996 Dz.        

1.Skuza Sylwia ZSZ Iłowo-Osada            

2.Sałak Oliwia ZSR Ostróda          

Bieg Główny 5000m K      

1.Pawłowska Dorota Kurzętnik KS Finish-Parkiet Drwęca Nowe miasto Lubawskie        

2.Pawłowska Kamila Kurzętnik KS Finish-Parkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawski        

3.Konarzewska Martyna UKS MOSiR Działdowo        

4.Bulik Grażyna Iława        

5.Rozentalska Bożena Żabiny        

Bieg Główny 1000m M        

1.Worobiec Dawid Olsztyn TEAM Kopeć        

2.Dembowski Mariusz Lidzbark        

3.Pawłowski Mariusz Kurzętnik Biega        

4.Kowalczyk Marcin Kluczewo        

5.Łukaszewski Marek Mława      

6.Dudek Paweł Katowice  

{AdmirorGallery}szordykowski21{/AdmirorGallery}    

Szkoły Podstawowe        

1.Iłowo-Osada        

2.Złotowo        

3.Białuty        

4.Biskupiec          

5.Narzym        

6.Kazanice        

7.Lubawa        

8.Janowiec Kościelny        

9.Nr.4 Ostróda        

10.Płośnica        

Gimnazja        

1.Iłowo-Osada        

2.Miasto Działdowo        

3.Ząbrowo        

4.Janowiec Kościelny        

5.Lubawa        

6.Franciszkowo        

7.Narzym        

8.Marzęcice        

9.Kazanice        

10.Nr.2 Morąg        

11.Prątnica        

12.Zalewo        

13.Boreczno        

Szkoły Ponadgimnzjalne        

1.Iłowo-Osada        

2.Lubawa        

3. Działdowo        

4.Iława        

5.Bartoszyce        

6.Janowiec Kościelny        

7.Biskupiec        

8.Ostróda        

9.Kurzętnik        

10.Morąg        

11.Zalewo        

12.Płośnica        

13.Boreczno        

Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III w każdym biegu otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Uczestnikom biegu głównego Wójt Gminy Iłowo Osada ufundował nagrody pieniężne. Fundatorami pozostałych   nagród byli: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie. W dekoracji udział wzięli: wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, starosta Powiatu Działdowskiego Marian Janicki, wicestarosta Powiatu Działdowskiego Marian Brandt i wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Iłowie-Osadzie Dorota Kacperowska            

Organizatorzy dziękują Warmińsko-Mazurskiemu Zrzeszeniu LZS w Olsztynie za zapewnienie posiłków i napojów uczestnikom zawodów.                                              

Imprezę przygotował i przeprowadził Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie. Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania przeprowadzenia biegów.          

Organizatorzy            

– Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS            

– Polski Związek Lekkiej Atletyki w Warszawie            

– Starostwo Powiatowe w Działdowie- Wójt Gminy Iłowo-Osada            

– Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie            

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Biegi długodystansowe Działdowo iława Iłowo Osada Kurzętnik lubawa Morąg Narzym nowe miasto lubawskie Ostróda

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x