XXXVIII Bieg Zwycięstwa Gołdap 2014 – Zgodnie z tradycją święto sportu

W niedzielę (11 maja) w Gołdapi odbył się XXXVIII Bieg Zwycięstwa. Uczestnicy startowali na wielu dystansach zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i w sztafetach. W biegach głównych zwyciężyli: Tomasz Kowalski i Agnieszka Łęcka, która minimalnie wyprzedziła Marię Wojdę. Było to prawdziwe sportowe święto, w którym wystąpili miłośnicy biegania kilku generacji z Gołdapi, okolic, a także goście zza wschodniej granicy.

Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem sportowej części imprezy przedstawiciele OSiR złożyli kwiaty pod pomnikiem na cmentarzu wojennym we Wronkach. , natomiast sportowcy pod pomnikiem Niepodległości w Gołdapi. Start do konkurencji poprzedziło odegranie , hymnu Polski

Wyniki

Seniorzy (5 km) – open

1.M2 Kowalski Tomasz Placówka SG Kętrzyn 16,42

2.M3 Jurewicz Dariusz Łowcy Przygód Gołdap 16,52

3.M1 Grądzki Wojciech AZS AWF Warszaw/ BBL Giżycko 17,04

4.M3 Vitas Grażysz Litwa 17,26

5.M1 Wronowski Rafał Banie Mazurskie 17,39

6.M2 Bukwaś Tomasz Łowcy Przygód Gołdap 17,47

7.M3 Borucki Dariusz Łowcy Przygód Gołdap 17,51

8.M3 Gardener Jacek Jacekbiega Running Team 18,01

9.M3 Pastuszenkow Dmitri Rosja 18;10

10.M2 Karnilowicz Dawid Łowcy Przygód Gołdap 18;15

11.M2 Swib Jewgieni Rosja 18,18

12.M2 Kotowicz Grzegorz Więcki – Budry 19;20

13.M2 Kuskowski Marek Łowcy Przygód Gołdap 19;31

14.M1/Żołnierz Steckiewicz Piotr JW 4808 garnizon Elbląg 19,33

15.M1 Tunkieiwcz Paweł Łowcy Przygód Gołdap 19,52

16.M1/Żołnierz Rudnik Michał JW 4808 garnizon Elbląg 20,06

17.M1/Żołnierz Wójtowicz Łukasz JW 4808 Gołdap 20,39

18.M3 Oreszko Wladimir Rosja 20,39

19.M1 Obuchowski Krzysztof Łowcy Przygód Gołdap SG Gołdap 20,48

20.M2/Weteran Kierkowski Przemysław JW 4808 Garnizon Elbląg 21;00

21.M1 Lewko Juri Litwa 21,11

22.M1 Łukijaniuk Jakub LO Jana Pawł II Gołdap 21,26

23.2003Taudul Kacper LA OSiR Gołdap SP3 22,01

24.M2/Weteran Ratajczak Paweł JW 4808 Gołdap 22,07

25.M3 Bida Adam Gołdap 22,22

26.M1 Dąbrowski Marek Wojciech Maratonka Grajewo Team Elk 23;00

27.M2/Weteran Kasperuk Zbigniew JW 4808 Gołdap 23,16

28.M3 Murawiow Wiktor Rosja 23,54

29.M2/Weteran Girtler Artur JW 4808 Gołdap 24;10

30.M3 Kozłowski Mieczysław Giżycko 25,28

31.M1 Jakub Poreda SP 3 Gołdap 26,53

32.M1 Roszka Dzienis Rosja 28,22

33.M3 Michałjow Siergiej Rosja 30,14

Miejsca w kategoriach

M-1

1.(1991) Grądzki Wojciech AZS AWF Warszaw/ BBL Giżycko 17,04

2.(1986( Wronowski Rafał Banie Mazurskie 17,39

3.(1993) Tunkieiwcz Paweł Łowcy Przygód Gołdap 19,52

4.(1985) Obuchowski Krzysztof Łowcy Przygód Gołdap SG Gołdap 20,48

5.(1985) Lewko Juri Litwa 21,11

6.(1996) Łukijaniuk Jakub LO Jana Pawł II Gołdap 21,26

7.(1986) Dąbrowski Marek Wojciech Maratonka Grajewo Team Elk 23;00

8.(2004) Jakub Poreda SP 3 Gołdap 26,53

9.(1985) Roszka Dzienis Rosja 28,22

M-2

1.(1976) Kowalski Tomasz Placówka SG Kętrzyn 16,42

2.(1982) Bukwaś Tomasz Łowcy Przygód Gołdap 17,47

3.(1984) Karnilowicz Dawid Łowcy Przygód Gołdap 18;15

4.(1983)Swib Jewgieni Rosja 18,18

5.(1975) Kotowicz Grzegorz Więcki – Budry 19;20

6.(1978) Kuskowski Marek Łowcy Przygód Gołdap 19;31

M-3

1.(1974) Jurewicz Dariusz Łowcy Przygód Gołdap 16,52

2.(1967) Vitas Grażysz Litwa 17,26

3.(1965) Borucki Dariusz Łowcy Przygód Gołdap 17,51

4.(1966) Gardener Jacek Jacekbiega Running Team 18,01

5. (1969) Pastuszenkow Dmitri Rosja 18;10

6.(1960) Oreszko Wladimir Rosja 20,39

7. (1965) Bida Adam Gołdap 22,22

8. (1957) Murawiow Wiktor Rosja 23,54

9 (1959) Kozłowski Mieczysław Giżycko 25,28

10 (1959) Michałjow Siergiej Rosja 30,14

M-1 zołnierz

1.Steckiewicz Piotr JW 4808 garnizon Elbląg 19,33

2.Rudnik Michał JW 4808 garnizon Elbląg 20,06

3. Wójtowicz Łukasz JW 4808 Gołdap 20,39

M-2 weteran

1.Kierkowski Przemysław JW 4808 Garnizon Elbląg 21;00

2.Ratajczak Paweł JW 4808 Gołdap 22,07

3.Kasperuk Zbigniew JW 4808 Gołdap 23,16

4. Girtler Artur JW 4808 Gołdap 24;10

Kobiety 5 kn open

1 K1 Łecka Agnieszka Jacekbiega Runnig Team 19,41

2 K1 Wojda Maria Łowcy Przygód Gołdap 19,41

3 K2 Janus Iwona Łowcy Przygód Gołdap 19,52

4 K2 Wołyniec Emilia Łowcy Przygód Gołdap 20,58

5 K2 Żabicka Marta Łowcy Przygód Gołdap 21,37

6 K1 Sieczkowska Agata LA OSiR Gołdap 22,19

7 K2 Tramp Małgorzata Łowcy Przygód Gołdap 22,42

8 1999 Ołów Edyta Łowcy Przygód Gołdap 23,38

9 K3 Reutowicz Irina Rosja 25,25

10 2004 Parat Michalina SP 3 Gołdap 27,46

11 2001 Leszyńska Julia SP 3 Gołdap 27,47

12 K1 Strecha Iwona Łowcy Przygód Gołdap 30,14

13 K3 Wojtala Taudul Monika Łowcy Przygód Gołdap 32,57

Miejsca w kategoriach

K-1

1.(1989) Łecka Agnieszka Jacekbiega Runnig Team 19,41

2.(1996) Wojda Maria Łowcy Przygód Gołdap 19,41

3.(1995) Sieczkowska Agata LA OSiR Gołdap 22,19

4.(1991) Strecha Iwona Łowcy Przygód Gołdap 30,14

K-2

1.(1983) Janus Iwona Łowcy Przygód Gołdap 19,52

2.(1983) Wołyniec Emilia Łowcy Przygód Gołdap 20,58

3.(1981) Żabicka Marta Łowcy Przygód Gołdap 21,37

4.(1978) Tramp Małgorzata Łowcy Przygód Gołdap 22,42

K-3

1.(1974) Wojtala Taudul Monika Łowcy Przygód Gołdap 32,57

{AdmirorGallery}zwyc14{/AdmirorGallery}

Bieg VIP-ów 2 km

Kobiety

1 Bida Monika Starostwo Powiatowe Gołdap 15,39

2 Racis Magdalena Starostwo Powiatowe Gołdap 18,22

3 Wiszniewska Marta Starostwo Powiatowe Gołdap 19;19

Mężczyźni

1 Noga Eugeniusz Starostwo Powiatowe Gołdap 15,39

2 Marek Tadul SG Ganie Mazurskie 16,42

3 Król Czeslaw Parafia Św. Leona 18,15

Juniorzy rocz. 1997-95 Dys. 2000m

1 Jukwa Szarunas Litwa 8,32

2 Drabyk Adam Węgorzewo 8,58

3 Lepiochin Arnold Litwa 9;00

4 Pojawa Kamil ZSZ Gołdap 10,07

5 Stasiński Krystian ZSZ Gołdap 11;32

Juniorki rocz. 1997-95 Dys. 2000m

1 Mejcz Aleksandra LA OSiR Gołdap 11,34

Bieg Przedszkolaka dziewcząt dystans 200 m

1 Sawicka Hanna SP 3 Gołdap 33;21

2 Sledź Oliwia SP 3 Gołdap 34;30

3 Kliniewska Magdalena Grabowo 34;78

4 Górska Oliwia SP 3 Gołdap 35;52

5 Milanowska Julia SP 3 Gołdap 36;08

6 Świerzbin Kamila Banie Mazurskie 36;96

Bieg Przedszkolaka chłopców dystans 200 m

1 Dadura Piotr SP 3 Gołdap 37;34

2 Romanowski Krystian Przedszkole Boćwinka 37;99

3 Kondraciuk Mikołaj 38;52

4 Klisz Dawid SP 3 Gołdap 39;02

5 Bida Szymon Przedszkole u Kubusia Puchatka 39;58

6 Skierś Ernest SP 3 Gołdap 40;84

Biegi Integracyjne dystans 1000 m

Kobiety

1 Aleksandra Ludtke ZPEW Gołdap 4,45

2 Aleksandra Kisiecka ZPEW Gołdap 4,49

3 Kamila Ludtke ZPEW Gołdap 4,56

4 Dominika Ludtke ZPEW Gołdap 5,07

5 Klimko Magdalena ZPEW Gołdap 5,15

Mężczyźni

1 Muszyński Paweł ZPEW Gołdap 3,27

2 Grzeszczuk Łukasz ZPEW Gołdap 3;30

3 Łukasz Wodnicki ZPEW Gołdap 3,33

4 Piasecki Patryk Pogorzel 3,34

5 Grzeszczuk Patryk ZPEW Gołdap 3,35

6 Ludtke Gracjan ZPEW Gołdap 4,38

SP rocz. 2006-2005 dystans 600 m

Dziewczęta

1 Szczęsna Kinga SP w Pogorzeli 2,24

2 Trzaska Wiktoria SP 3 Gołdap 2,28

3 Szlempo Wiktoria SP 3 Gołdap 2,32

4 Kulewiczz Zuzanna SP Lisy 2,37

5 Popławska Klaudia SP w Pogorzeli 2,38

6 Bańka Wiktoria SP 3 Gołdap 2,44

Chłopcy

1 Januszkiewicz Iwo SP 3 LA OSiR Gołdap 2;10

2 Dzikowski Kacper UKS Boćwinka 2,17

3 Obara Emil SP 3 Gołdap LA OSiR Gołdap 2;21,18

4 Kozłowski Oskar SP 3 Gołdap 2;21,90

5 Budziejko Alan SP 3 Gołdap 2,26

6 Osiński Miłosz SP 3 Gołdap 2,28

SP rocz. 2004-2003 dystans 600 m

Dziewczęta

1 Jankowska Oliwia SP 3 Gołdap 2,06

2 Malijonis Edyta SP 3 Gołdap 2,08

3 Parat Michalina SP 3 LA OSiR Gołdap 2,14

4 Skindzier Katarzyna SP 3 Gołdap 2,17

5 Kondraciuk Maja SP 3 Gołdap 2,19

6 Zalewska Magda SP 3 Gołdap 2;20

Chłopcy

1 Taudul Kacper SP 3 LA OSiR Gołdap 2;00

2 Jaśkiewicz Adam SP 1 Gołdap 2,06

3 Karbowski Mateusz SP 1 Gołdap 2,12

4 Królikowski Patryk SP 1 Gołdap 2,13

5 Abramowicz Tomek SP 1 Gołdap 2,14

6 Poreda Jakub SP 3 Gołdap 2,15

SP rocz. 2002-2001 dystans 1000m

Dziewczęta

1 Dziatkowska Weronika SP 1 Gołdap 3,35

2 Leszczyńska 3,46

3 Siawro Emilia Litwa 3,49

4 Kuras Gabrysia SP 1 Gołdap 3,55

5 Czapla Julia SP 3 Gołdap 4;00

6 Pińczak Kamila UKS Banie Mazurskie 4,02

Chłopcy

1 Styk Sebastian Pogorzel 3,22

2 Walendykiewicz Kacper SP 1 Gołdap 3,28

3 Zabieło Dariusz Litwa 3,31

4 Świerzbin Jakub UKS Banie Mazurskie 3,43

5 Pigiel Dawid SP 2 Gołdap 3,52

6 Zduniewicz Kacper SP 1 Gołdap 4;00

SG rocz. 2000-1998 dystans 1000m

Dziewczęta

1 Jacukiewicz Aneta SSSRW 3,26

2 Sawko Karolina Litwa 3,34

3 Sandra Kalwajtys Dubeninki 3,38

4 Ołów Edyta Gim. Gołdap LA OSiR Gołdap 3;40

5 Pozlewicz Agata Litwa 3,44

6 Szyszkowska Karlina Gim. Gołdap 3,47

Chłopcy

1 Wielgus Mateusz Gim. Gołdap LA OSiR 2,47

2 Czernigowski Dariusz Litwa 2,55

3 Żelasko Jakub Dubeninki 3,05

4 Poreda Konrad Gim. Gołdap 3,07

5 Wronowski Albert UKS Banie Mazurskie 3,12

6 Michniewicz Kacper Gim. Gołdap 3,13

{AdmirorGallery}zwyc13{/AdmirorGallery}

Bieg sztafet 6 x 600m

1 JW 4808 Gołdap 8,37

2 JW Elbląg 9,05

3 PSP Gołdap 11,44

Szkoły Ponadgimnazjalne – Chłopcy

1 Szkoła Sportowa Samorządu Wieleńskiego 8,59

2 ZSZ Gołdap 9,44

Szkoły Ponadgimnazjalne – Dziewczęta

1 ZSZ Gołdap

Szkoły Gimnazjalne – Chłopcy

1 Gimnazjum Gołdap 9,13

2 UKS Gimnazjum Banie Mazurskie 9,24

Szkoły Gimnazjalne – Dziewczęta

1 Szkoła Sportowa Samorządu Wieleńskiego 10,43

2 Gimnazjum Gołdap 11,01

3 UKS Banie Mazurskie 11,24

Szkoły Podstawowe – Chłopcy

1 SP 1 Gołdap 10,33

2 SP 3 Gołdap 11,06

3 SP Banie Mazurskie 12.08

Szkoły Podstawowe – Dziewczęta

1 SP 1 Gołdap 11,35

2 SP 3 Gołdap 12;00

3 SP Banie Mazurskie 12,01

4 SP 2 Gołdap 12,34

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

banie mazurskie Biegi długodystansowe Goldap Kętrzyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x