„zBiegiemNatury” w Dzikie Mazury – Szukanie Krainy Radości

Za nami "zBiegiemNatury w Dzikie Mazury". Piękna zimowa aura, fantastyczna atmosfera, malownicza trasa i rozpromienione twarze miłośników biegania. Zimowy bieg po Puszczy Boreckiej na dystansie 6 km był częścią eksperymentalnego projektu "Biegun Zimna", czyli spotkania miłośników przyrody, zimowej aktywności i Dzikich Mazur.Czasami nie zdajemy sobie sprawy w jak pięknym miejscu żyjemy. Wystarczy troche chęci by przeżyc niezapomniane chwile w gronie przyjaciół.

 

Blisko sto osób, dla których bieganie jest czymś bardzo ważnym w życiu, z całą pewnością wystarczy, żeby dowolne miejsce na ziemi na kilka chwil zamienić w krainę radości i sportowej przyjaźni. Folwark Łękuk w Gminie Wydminy we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zafundował uczestnikom „zBiegiemNatury w Dzikie Mazury” porcję niezapomnianych wrażeń.

16-go lutego Puszcza Borecka dała biegaczom to, co w przyrodzie i leśnym bieganiu najpiękniejsze. Urozmaicony drzewostan, liczne podbiegi, szerokie leśne dukty oraz wąskie ośnieżone alejki, lekko szumiący strumyk i zamarźnięte jezioro Dubinek, wokół którego przebiegała trasa. Nie obeszło się bez kilku efektownych upadków na oblodzonych fragmentach dróg, ale nawet to stało się powodem dodatkowych uśmiechów i licznych żartów na mecie.

Leśne skrzyżowania zabezpieczali pracownicy Nadleśnictwa Borki, a nad zdrowiem uczestników czuwali ratownicy z Fundacji Ratujmy Życie, którzy po biegu urządzili krótki pokaz pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED. Najliczniejszą grupę uczestników stanowili członkowie klubu BiegamBoLubię Wydminy oraz zaprzyjaźnionego Klubu Biegacza Mrągowo. Nie zabrakło też biegaczy z Warszawy, Trójmiasta, Giżycka i innych okolicznych miasteczek. Największe brawa zebrali najmłodsi biegacze, uczestnicy ” Biegu Krasnali”, a konkurs na najefektowniejsze pokonanie linii mety wygrała pani Mirosława Ołdakowska.

Imprezie patronowały ogólnopolskie akcje biegowe „BiegamBoLubię” oraz „zBiegiemNatury”

„Wiosna, lato, jesień, zima, nic biegacza nie zatrzyma!” – tak swój udział w „zBiegiemNatury w Dzikie Mazury” podsumowała Monika Stanisławska z klubu BiegamBoLubię Wydminy.

Bartłomiej Osior

{AdmirorGallery}natura17{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x