Zimowy Runmageddon Twierdza Modlin 2021 – Nareszcie, głód biegania okrutny

Fot. nadesłane
W miniony weekend (27/28 lutego) Twierdza Modlin zapłonęła sportowymi emocjami uczestników Zimowego Runmageddonu. Organizatorowi cyklu ekstremalnych biegów przez przeszkody udało się zorganizować event zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Dzięki współpracy z lokalną policją, powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz władzami Nowego Dworu, Zimowy Runmageddon zakończył się sukcesem i dostarczył wspaniałych wrażeń uczestnikom.

– Co mogę powiedzieć? To proste. Dziękujemy! Dziękujemy organizatorowi oraz lokalnym organom władzy, za to, że mogliśmy wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Takich emocji podczas tego pandemicznego czasu brakuje i powie to każdy, kto kocha aktywność fizyczną. Tutaj mieliśmy szansę naładować baterie, poczuć powiew optymizmu i przygody mówi Michał, uczestnik formuły Rekrut. Zimowy Runmageddon zakończył się z sukcesem, dzięki wzorowej współpracy z lokalną policją, powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną i władzami Nowego Dworu. Sam event został objęty patronatem burmistrza Nowego Dworu oraz pozytywnie zaopiniowany przez sanepid. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwał organizator i policja. W trakcie dwóch dni zawodnicy walczyli na trasie trzech formuł: Intro (3km, 15 przeszkód), Rekrut (6km, 30 przeszkód), Hardcore (21 km, 70 przeszkód).

Organizator po raz kolejny przygotował fantastyczny tor przeszkód w epickiej Twierdzy Modlin. Uczestnicy pokonywali zmyślne konstrukcje sprawdzające siłę rąk, ale także testujące skoczność jak ścianki czy Multi Rig, czy egzaminujące umiejętność czołgania się – Zasieki. -Twierdza Modlin to lokalizacja, do której cudownie wracać. Jej niezwykły teren pozwala przygotować fantastyczne wyzwanie dla żądnych przygód Runmageddończyków. Do tego widoki i klimat tego miejsca jest unikatowy i cieszymy się, że ponownie mogliśmy przygotować tam nasze zimowe wydarzenie – mówi dyrektor biegu Maciej Baranowski.

Podczas Zimowego Runmageddonu okazję zmierzyć się z przeszkodami mieli zarówno profesjonalni biegacze OCR-owi, jak i amatorzy. Ci pierwsi walczyli o jak najszybsze wyniki na torze formuły Rekrut i Hardcore. 6 kilometrów najeżone 30 przeszkodami jako pierwsi pokonali Maciej Serafiński z RajSport Active i Jekaterina Worobiewa startująca w ekipie Power Training. Na trasie 21 kilometrów z 70 przeszkodami zwycięzcami zostali: Fabian Marcel, który jako jedyny pokonał ten dystans z czasem poniżej dwóch godzin oraz Marta Łosin (02:34:24), która nad rywalkami miała aż 20 minutowa przewagę. W obu biegach świetnie spisał się lubawianin Mateusz Krawiecki zajmując dwa razy drugie miejsce. Drużyną, która najszybciej i najsprawniej poradziła sobie z formuła Rekrut, a także Hardcore była ta powołana przez organizatora – drużyna Runmageddon.

Runmageddon na swojej stronie internetowej www.runmageddon.pl zapowiedział już kolejne 8 eventów na sezon 2021, jednak zgodnie z kalendarzem publikowanym w social mediach wiadomo, że będzie ich więcej. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na kwiecień i odbędzie się w Krakowie. Później fani ekstremalnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił między innymi w Poznaniu, Trójmieście, Ełku, na Śląsku, w Karkonoszach po czeskiej stronie gór, Wrocławiu i ponownie w Warszawie

 

Runnmageddo Rekrut (6 km)

1 SERAFIŃSKI Maciej Konin RAJSPORT ACTIVE 00:38:21.95

2 KRAWIECKI Mateusz Lubawa RUNMAGEDDON 00:38:39.10

3 JANUSZEWSKI Bartosz Obstacle Center Team 00:38:55.00

4 BRZOSKWINIA Wojciech xRunners 00:41:03.25

5 JACIÓW Paweł WATAHA 00:41:52.45

6 RYNKIEWICZ Mateusz RUNMAGEDDON 00:43:26.10

Runnmageddon Hardcore (21 km)

1 FABIAN Marcel SOCIOS SILESIA 01:58:45.45

2 KRAWIECKI Mateusz RUNMAGEDDON 02:06:56.35

3 SERAFIŃSKI Maciej RAJSPORT ACTIVE 02:08:03.45

4 BRZOSKWINIA Wojciech xRunners 02:09:57.50

5 CHMIELORZ Józef Carbon Silesia Sport 02:11:42.35

6 ZIOBER Zbigniew Ex Team 02:11:46.65

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

sport powszechny sporty ektremalne

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x