Bojerowcy w Finlandii – Najszybsi Zakrzewscy: Łukasz przed Tomaszem

Sezon bojerowy zbliża się coraz szybciej. Po łagodnych tygodniach nastąpił mocny atak zimy i zapewne niebawem jeziora skuje lód. To raj dla żeglarzy klasy DN. Sezon bojerowców nawet w sprzyjających okolicznościach trwa  niewiele ponad dziesięć tygodni, liczy się każdy dzień. Na razie kilku naszych żeglarzy lodowych wybrało się do Finlandii by przetestować przygotowany sprzęt i przy okazji wystartować w pierwszych regatach.

 

 Impreza pod nazwą „All Saints Regatta” ma oczywiście wstępny charakter i na jej podstawie trudno wyciągać wnioski na cały sezon, ale żyłka sportowca zawsze zmusza go do ostrej rywalizacji, nawet w regatach towarzyskich, gdzie nie rozdaje się mistrzowskich medali.

Obsada była niezła Oprócz gospodarzy startowali Estończycy, Szwedzi, była też grupka Polaków z Warmii i Mazur oraz Trójmiasta.

Najlepiej żeglowali bracia Zakrzewscy z MKŻ Mikołajki. Wygrał Łukasz przed Tomaszem, trzecie miejsce zajął znany Estończyk Vaiko Vorema tuż za nim Dariusz Kardaś (AZS Olsztyn), siódmy był Robert Graczyk z Morąga reprezentujący MKŻ Mikołajki..

Rozegrano w sumie sześć wyścigów w jednym dniu, nazajutrz długo  nie było wiatru więc Polacy postanowili wracać, a organizatorzy zakończyć imprezę.

Kolejny wyjazd do Finlandii planowany jest pod koniec pierwszej dekady grudnia na następne międzynarodowe regaty.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x