Bojerowcy w rozsterce: w Giżycku czy w Szwecji? – Pogoda wymusza decyzje…

Do Bojerowych Mistrzostw Europy zgłosiło się do niedzieli 135 zawodników z 15 krajów. W Giżycku mamy dwadzieścia parę centymetrów lodu, śnieg, mróz, dobre humory i nadzieję na dobre wyścigi. Niestety ciągle pada śnieg. Jeśli spadnie więcej niż 5 centymetrów śniegu zawody mogą być przeniesione do Szwecji – informuje Komandor Polskie Floty Bojerowej Jerzy Henke.

Piękne otwarcie, regat z wojskową orkiestrą, przemówieniami burmistrza Giżycka i innych oficjeli i na zakończenie fajerwerkami dały piękną oprawę otwarcia tych regat. Miejscowy klub żeglarski zorganizował sympatyczne przyjęcie z kiełbaskami na grillu i miłą żeglarską atmosferą.

Po podniesieniu flag piętnastu krajów, uczestników regat, regaty zostały rozpoczęte. Niestety, jak to jest w naszym sporcie, warunki pogodowe mogą pokrzyżować nasze najlepsze plany. W poniedziałek o 09.00 zapadnie decyzja, czy Mistrzostwa będę nadal rozgrywane w Polsce, czy też zostaną przeniesione na inny akwen u nas , czy też do innego kraju

Jeden z naszych najlepszych zawodników, Robert Graczyk, aktualny Vice-Mistrz Świata, jeszcze się nie zameldował na starcie i nie wiemy, czy wystartuje.  W końcu jego start z ręką w gipsie stoi pod znakiem zapytania.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x