Bojerowcy z wizytą u Marszałka – Wspaniała sztafeta pokoleń

Medaliści Mistrzostw Świata i Europy w bojerach odwiedzili w poniedziałek (25 lutego) Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jacek Protas miał okazję pogratulować im wspaniałych sukcesów. Przypomnijmy, że czworo reprezentantów naszego regionu stawało w tym roku  na podium największych imprez. Tomasz Zakrzewski zdobył tytuł mistrza świata seniorów, Konrad Żółtowski wywalczył brąz w championacie juniorów, natomiast najmłodsi: Kamil Cesarski i Lidia Bochan zajęli odpowiednio pierwsze i miejsce w klasie Ice Opti. Różne pokolenia za to ciągłość wielkich sukcesów. Cały kwartet reprezentuje dwa bardzo zasłużone dla żeglarstwa kluby: MKŻ Mikołajki i Bazę Mrągowo.

 

Żeglarstwo lodowe, to jedna z nielicznych dyscyplin, która zachowała w sporcie romantyzm, życie zawodników w sezonie jest nierozerwalnie związane z darami lub kaprysami natury. Mkną po lodowej tafli jezior z prędkością ponad 100 km/godz. To wielka przyjemność, a dochodzi do tego jeszcze sportowa walka. Ale czasami trzeba przemierzać setki kilometrów by znaleźć odpowiednie warunki do latania. Życie na gorąco, nieprzewidywalność, podejmowanie decyzji w jednej chwili to dla pasjonatów tej dyscypliny jak tlen, dlatego ich przygoda z bojerami trwa tak długo i przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Opowiadał o tym mistrz świata Tomasz Zakrzewski, a także najmłodsi: Lidia Bochan i Konrad Żółtowski. Zabrakło tylko Kamila Cesarskiego, który przygotowuje się do letniego sezonu żeglarskiego i przebywa na obozie w Hiszpanii.

Trenerzy sporo mówili o swoich klubach. MKŻ Mikołajki dzięki powstałej Ekomarinie potrafił znaleźć się w trudnych warunkach. Pomocą zawsze służą władze samorządowe, wychodząc z założenia, że żeglarstwo w Krainie Tysiąca Jezior to świętość. Problemy przeżywa Baza Mrągowo – kuźnia talentów w tej dyscyplinie. Klub wychowuje kolejnych mistrzów, ale znajduje się w trudnej sytuacji i trzeba ten problem rozwiązać.

Marszałek województwa przekazał gościom upominki i życzył powodzenia w rozpoczynających się w ten weekend Mistrzostwach Polski.

Gośćmi Marszałka byli:

Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) – bojerowy mistrz świata w klasie DN

Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki) – brązowy medalista Mistrzostw świata i Europy juniorów w bojerach w klasie DN

Lidia Bochan (KS Baza Mrągowo) – srebrna medalistka mistrzostw świata i Europy w klasie Ice Opti.

Tomasz Szawkowski (KS Baza Mrągowo) trener klubowy Lidii Bochan i Kamila Cesarskiego

Grzegorz Hammerszmidt (MKŻ Mikołajki) trener Konrada Żółtowskiego

Jerzy Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) – trener Tomasza Zakrzewskiego

{gallery}marsz27{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x