Bojerowe ME w klasie DN w Giżycku ! – Na Niegocinie po kolejne tytuły?

Ku naszej olbrzymiej radości Bojerowe Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Polsce w dniach 11-15.03.2013. Regaty odbędą się na jeziorze Niegocin. Portem będzie Eko Marina w Giżycku. Pierwsze biegi w poniedziałek o 11.00. Ostatni bieg mistrzostw odbędzie się w piątek o 14.00. Informacje przesłał nam Jerzy Henke – komandor Polskiej Floty Bojerowej.

 

Co prawda w Szwecji też panują dobre warunki lodowe, ale tam na przyszły tydzień są zapowiadane dość słabe wiatry. Finlandia, która jest organizatorem tych mistrzostw nie ma aktualnie akwenów, na których można by się ścigać na bojerach. Wszędzie leży u nich jeszcze gruba warstwa śniegu.

Na liście startowej jest dotychczas 165-ciu zawodników z 16-tu krajów. Z Polski zgłosiło się 22 zawodników. Oczywiście cała polska czołówka z aktualnym mistrzem świata, Tomkiem Zakrzewskim na czele. Niestety występ Roberta Graczyka, aktualnego wicemistrza świata stoi pod znakiem zapytania. Robert uległ wypadkowi w czasie Mistrzostw Szwecji, gdy czeski zawodnik wjechał w niego przy dużej prędkości. Robert ma rękę w gipsie i nie jest pewne, czy zdecyduje się startować.

Zgodnie z zasadami europejskiej organizacji bojerowej, gdy zawody są przenoszone do innego kraju niż kraj organizatora, reprezentanci tego kraju mogą zgłosić się jeszcze na regaty płacąc normalne, a nie karne wpisowe. Dzięki temu nasza ekipa na pewno zwiększy się jeszcze o kilku zawodników.

{AdmirorGallery}eko7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x