Karol pozostał wielki – Na podium tylko Warmia i Mazury!

W Estonii zakończyły się  Mistrzostwa Europy seniorów w bojerach. Według nieoficjalnych informacji przesłanych przez Pawła Burczyńskiego złoty medal zdobył Karol Jabłoński (Baza Marągowo), srebrny Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), a brązowy Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki). Kolejne miejsca też dla bojerowców Warmii i Mazur: 4 Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), 5 Jarosław Radzki (Pałac Młodzieży Olsztyn), 6 Paweł Burczyński (AZS UWM Olsztyn). Bezprecedensowy sukces!

 

Wyniki potwierdzają supremację naszych żeglarzy lodowych na Starym Kontynencie. O Karolu Jabłońskim napisano wiele, ale kolejnego osiągnięcia nie da się tylko skwitować.To sportowiec najwyższego formatu, który stawia sobie ciągle nowe wyzwania. Jego wszechstronność i umiejętność znalezienia optymalnego kursu jest zdumiewająca, obojętnie czy są to regaty na wodzie, czy na lodzie. Po prostu talent, wiedza doświadczenie – słowem super profesjonalizm.

Zawodnicy Warmii i Mazur wygrali wszystkie z 13 wyścigów: Karol Jabłoński -5, Łukasz Zakrzewski-3, Robert Graczyk i Tomasz Zakrzewski po 2 i Paweł Burczyński-1. Były to więc mistrzostwa województwa podczas Mistrzostw Europy, a więc imprezy najwyższej rangi. Daleko za Polakami Szwedzi, Niemcy, Węgrzy…To chyba najlepiej świadczy o potencjale tej dyscypliny w regionie i klasie naszych reprezentantów.

Klasyfikacja końcowa

1 Karol Jabłoński (Baza Mrągowo)  25

2 Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) 42

2 Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) 57

4 Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) 72

5 Jarosław Radzki (Pałac Młodzieży Olsztyn) 75

6 Paweł Burczyński (AZS UWM Olsztyn) 80

………………………………………………………

9 Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) 135

13 Kuba Schneider 154

16 Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) 165

47 Adam Baranowski (Olsztyn Flota Polska DN) 424

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x