Michał przed Łukaszem i Karolem – Wreszcie polatali w Żninie

Bojerowcy nie mają w tym sezonie łatwego życia. Na gwałt szukają warunków , by pościgać się przed wylotem ma mistrzostwa świata. A lodu w całej Europie jak na lekarstwo. W środku tygodnia czołówka krajowa pojawiła się w Żninie, ale i tam pogoda nie zapowiadała niczego dobrego. W weekend jednak na tyle się poprawiła, że można było rozegrać pierwsze w tym sezonie regaty w Polsce. Wygrał Michał Burczyński przed Łukaszem Zalewskim i…Karolem Jabłońskim, który wszedł na lód po kilkuletniej przerwie.

 

 Po regatach rozmawialiśmy  z nestorem polskich bojerowców Piotrem Burczyńskim.

 – Mieliśmy cały czas nadzieję, że uda się rozegrać regaty, a jeśli już nie, to przynajmniej potrenować – powiedział wielokrotny medalista mistrzostw świata, ojciec aktualnego złotego medalisty – Michała. Zjawiliśmy się dużą grupą w Żninie i po dniu pobytu każdy miał inny pomysł. Dwójka wybrała się na Węgry, kolejna grupka do Niemiec, gdzie zaplanowano regaty mistrzowskie tych krajów, ale z tego co wiem nie mieli szczęścia – pogoda nie dopisała. Natomiast w Żninie zawody się odbyły. W sobotę w trudnych warunkach na lodzie pokrytym kałużami, w niedzielę natomiast odpowiednio przygotowano trasę i można było rozegrać w sumie pięć wyścigów. Wygrał Michał, przed Łukaszem Zakrzewskim i Karolem Jabłońskim, którego podziwiam, że po tak długiej przerwie nadal imponuje formą.

Udało się mi się z Michałem przetestować sprzęt, odpowiednio przygotować zestaw rezerwowy, bo będziemy na nim trenować, gdy wyślemy do Ameryki bojer startowy. W tej sytuacji, gdy treningów było jak na lekarstwo, ma to ogromne znaczenie.

Jestem pod wrażeniem startu zawodnika z Trójmiasta Jarosława Miarczyńskiego, brata znakomitego żeglarza – Przemka. To zupełnie nowa postać. Widać u niego  pasjąędo bojerów, duże wyczucie i umiejętności. Niebawem zapewne dołączy do ścisłej czołówki.

 

Wyniki Pucharu Żnina:

 

1 Michał Burczyński

2 Łukasz Zakrzewski

3 Karol Jabłoński

4 Jarosław Radzki

5 Jarosław Miarczyński

6 Paweł Burczyński

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x