Międzynarodowe MP w klasie Monotyp 2013 – Tytuł wrócił do kraju

W miniony weekend Rydzewo było po raz kolejny gospodarzem najważniejszej imprezy bojerowej w klasie Monotyp XV – Międzynarodowych Mistrzostw Polski . Regaty rozegrano na Jeziorze Niegocin z bazą w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem. Do mistrzostw zgłosiło się 8 załóg w tym załogi z Niemiec, Holandii i Estonii. Międzynarodowym Mistrzem Polski została załoga P-10 Jerzy Nowakowski/Jerzy Gulbicki z Gospody pod Czarnym Łabędziem reprezentujący klub MBSW Giżycko. Załoga zwyciężyła oczywiście równie w relacji krajowej.

Pierwszego dnia przy wietrze 4-5 m/s długości tarasy około 2 km rozegrano 4 wyścigi. Warunki lodowe były wymagające , przydatne były umiejętności jazdy po twardym torze z pasami trzymającej kaszy. Drugiego dnia przy pięknej pogodzie wiatr wzrósł do 5-6 m/s odbyło się 5 wyścigów.

Podwójnym mistrzem została załoga P-10 Jerzy Nowakowski/Jerzy Gulbicki (MBSW Giżycko), drugie miejsce wywalczyli Holendrzy: H-30 Spass Ernst /Schutte Dan na trzeciej pozycji uplasowali się: P-15 Łukasz Jedlińśki/Andrzej Jedliński.
Mistrzostwa Polski, bez klasyfikacji załóg zagranicznych, I miejsce P-10 J. Nowakowski /J. Gulbicki, II miejsce P-15 Ł. Jedlińśki / A. Jedliński III miejsce załoga P-5 K. Konarzewski / A. Paszek
Po wielu latach Polska załoga zdobyła tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie podczas organizacji Mistrzostw Polski Wójtowi Gminy Miłki, sędziom oraz kibicom