Mistrzostwa Europy w klasie DN – Dalszy ciąg regat na Siemianówce

Organizatorzy bojerowych ME w klasie DN mają kłopoty. W nocy w Giżycku jeszcze dopadało śniegu i regaty musza być przeniesione w inne miejsce. Nawet przy silnym wietrze, jaki jest zapowiadany na piątek, regaty nie mogłyby się odbyć gdyż zaspy śniegowe osiągają już powyżej 30-tu centymetrów. Zawodnicy już spakowali bojery i czekają na ostateczną decyzję, dokąd zostaną przeniesione mistrzostwa - tak brzmi komunikat Komandora  Polskiej Floty Bojerowej Jerzego Henke. Wszystko wskazuje na to, że regaty będą kontynuowane od czwartku na siemianówce, ale to nieoficjalna informacja.

 

Jedynym akwenem, który jeszcze daje szanse dalszego rozgrywania regat jest Zalew Siemianówka, tuż przy granicy z Białorusią. Dwie osoby z komitetu technicznego pojechały sprawdzić tam warunki do żeglugi. Raport będzie dzisiaj około 17.00. Po sprawdzeniu akwenów w Estonii i Szwecji okazało się, że nie ma tam warunków do rozgrywania regat.

Jeśli raport z Siemianówki będzie negatywny mistrzostwa zostaną zakończone i dziś nastąpi rozdanie nagród. Jeśli natomiast, na co wszyscy mają nadzieję, raport będzie pozytywny dziś odbędzie się w hotelu w Giżycku przyjęcie i jutro rano nastąpi przejazd do Siemianówki. Prognozy wiatrowe na środę przewidują bardzo słaby wiatr nie dający możliwości rozgrywania regat na Siemianówce i dlatego też jutrzejszy dzień byłby i tak stracony.

Wielu Polaków i nie tylko ucieszyło się, że w Szwecji nie ma odpowiednich warunków. Przejazd do Szwecji to duże problemy logistyczne, gdyż zapewne nie wszyscy zawodnicy mogliby zmieścić się na jeden prom i bardzo duże dodatkowe koszty.

Z powodu ewentualnego, wcześniejszego zakończenia regat najmniej martwią się Polacy gdyż wtedy złoty i srebrny medal przypada Polakom (po 4 wyścigach prowadzi Karol Jabłoński przed Tomaszem Zakrzewskim) i grupowo Polacy zdobywają pierwsze miejsce.

Jednak Siemianówka ?

Nie mamy jeszcz oficjalnej deyzji, ale na portalu Idniyra org. ukazał sie wpis o lpnttynuowaniu rehgat na Zalewie Siamianówka (od czwartku). Czekamy na potwierdzenie tej informacji

{AdmirorGallery}siemion12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x