MP seniorów na Niegocinie – Dariusz Kardaś z tytułem

Na Niegocinie zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w bojerach – impreza bardzo prestiżowa, bowiem na starcie zawsze zjawia się nasza czołówka. A przecież Polacy stanowią elitę tej dyscypliny, co dokumentują wyniki Mistrzostw Świata i Europy. Zabrakło wprawdzie mistrza kontynentu Karola Jabłońskiego, przyjechali jednak inni bardzo utytułowani zawodnicy. W pierwszym dniu odbyły się trzy wyścigi i wszystkie wygrał Dariusz Kardaś z AZS UWM Olsztyn.To wystarczyło do zdobycia tytułu, bowiem w niedzielę zawodów juz nie kontynuowano.

 

Warunki na Niegocinie były bardzo trudne.  Niewielki wiatr, a wysoka temperatura wpłynęła na jakość lodu. Dariusz Kardaś radził sobie znakomicie, był nieuchwytny dla rywali i pozostaje zdecydowanym faworytem o ile w niedzielę mistrzostwa będą kontynuowane.

– Prognozy nie są najlepsze – mówi sędzia główny Pani Dorota Michalczyk, ale ma wiać trochę mocniej, boje się tylko o lód, bo zapowiada jest plusowa temperatura. Zrobimy wszystko by rozegrać jeszcze wyścigi, choć oczywiście, te które się odbyły pozwalają na sklasyfikowanie zawodników.

Obawy Pani Doroty były uzasadnione. W niedzielę nie było możliwości kontynuowania mistrzostw, uznano więc wyniki z soboty.

 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski seniorów 2011

1 Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) 3

2 Adam Baranowski (Flota Polska DN) 14

3 Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) 16

4 Jarosław Radzki (Pałac Młodzieży Olsztyn)17

5 Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) 20

6 Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) 22

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x