MŚ 2013 w USA rozpoczęte – Kuba Schneider drugi, Tomasz Zakrzewski dziewiąty

W najbliższą niedzielę (27 stycznia) na rozlewisku  Mississippi River -Lake Pepin przy Lake City rozpoczęły się w USA Bojerowe Mistrzostwa Świata. Polskę reprezentuje czterech zawodników: broniący tytuł Mistrza Świata Tomek Zakrzewski, Robert Graczyk(obaj MKŻ Mikołajki) , związany z Bazą Mrągowo Kuba Schneider oraz mieszkający na stałe w USA Leszek Ziółkowski. Broniący tytułu Tomasz Zakrzewski zgodnie z tradycją zabrał ze sobą puchar przechodni mistrza świata. Czy go przywiezie znów do Polski? Do regat przystąpiło ponad 100 zawodników. Pierwszym liderem jest Jon Harper (USA) Drugie miejsce zajmuje Kuba Schneider, Tomasz Zakrzewski jest dziewiąty, a Robert Graczyk dwunasty.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Po tradycyjnej uroczystości otwarcia rozpoczęła się rywalizacja, niestety w bardzo rudnych warunkach przy padającym marznącym deszczu, a następnie śniegu. Warunki nagle się zmieniły, co oczywiście wprowadziło wiele zamieszania, bo sprzęt został przygotowany do innego ścigania. Według relacji naszych reprezentantów zamieszczonej na stronie Stowarzyszenia Floty Polskiej DN świetnie rozpoczął wyścig Robert Graczyk, który był pierwszy na górnym znaku. Później jednak stawka się pomieszała i w efekcie jako pierwszym linię mety minął Jon Harper przed Kubą Schneiderem. Tomasz Zakrzewski finiszował na dziewiątej, a Robert Graczyk na dwunastej pozycji. Więcej biegów w tym dniu już nie rozegrano.

Wyniki zwłaszcza zawodników z MKŻ nie są nadzwyczajne, ale wszystko można odrobić pod warunkiem, że odbędzie się odpowiednia liczba wyścigów. Wtedy można liczyć na odrzutki. Pogoda jest jednak nieprzewidywalna. Wszystko jest możliwe.

Wyniki po I biegu

1 Jon Harper (USA)

2 Kuba Schneider (Polska, Baza Mrągowo)

9 Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki)

12 Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki)

Fot. wikipedia.org

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x