Niespokojne odliczanie dni – Bojerowcy nadal w kłopocie

Takiego sezonu nie było już od dawna. Mamy początek stycznia, a bojerowych treningów (nie wspominając o regatach) było jak na lekarstwo. Bardziej przezorni wyskoczyli kilka tygodni temu do Finlandii i tam mieli okazję trochę się poślizgać. Z nadzieją wrócili do kraju, a tu…klapa. Mistrz świata Michał Burczyński też jest w kłopocie. Jak obronić tytuł, skoro ma się za sobą dwa dni zajęć na lodzie…

– Cóż, nie mamy na to wpływu – mówi olsztyński mistrz, ale czas nagli, bo 26 stycznia lecimy do Stanów by walczyć o medale. Wypatrujemy akwenów, które nadają się do latania, jesteśmy cały czas w kontakcie internetowym. W tym tygodniu biorę w pracy kilka dni wolnego, bo muszę gdzieś  potrenować. Są dwie opcje. Albo wyjadę na Węgry, gdzie w weekend odbędą się międzynarodowe mistrzostwa tego kraju. Mam zamiar wyruszyć już w środę by jeszcze dwa dni spokojnie polatać. Problem w tym, że na Węgrzech też zapowiadają odwilż. Jeśli to się potwierdzi zostanę w kraju i tu szukać będę odpowiednich warunków: może w Żninie, może na Zalewie Sulejowskim. W tej sytuacji pogodowej trudno coś zaplanować.

– Polacy są więc w tragicznej sytuacji, czy wasi najgroźniejsi rywale też mają podobne problemy?

– Gorzej niż u nas chyba być nie może. Na pewno w lepszej sytuacji są Szwedzi i Niemcy, choćby ze względu na to, że po wieloletniej przerwie odbyły się regaty mistrzowskie w Anglii i Holandii. Ze względu na małą odległość mogli w nich wystartować. Generalnie jednak w Europie jest bardzo ciężko i Amerykanie, zwłaszcza u siebie, mogą to wykorzystać.

Do mistrzostw świata pozostało trzy tygodnie, ale sprzęt musimy wysłać tydzień wcześniej, to też nie ułatwi nam zadania. W Stanach po przylocie pozostaną tylko dwa dni do rozpoczęcia rywalizacji o medale.

– Jak więc obronić tytuł?

– Wychodziłem obronną ręka z różnych opresji. Wierzę, że tym razem też będzie dobrze.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x