W ten weekend kolejny szczyt bojerowców – Międzynarodowe MP na Zalewie Zegrzyńskim

W najbliższą sobotę i niedzielę (2 i 3.03.2013) zostaną rozegrane Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN. Poniedziałek jest dniem rezerwowym. Regaty odbędą się na Zalewie Zegrzyńskim. Taką informację nadesłał nam komandor Polskiej Floty Bojerowej Jerzy Henke. Ze względu na zmieniające się warunki decyzje trzeba podejmować błyskawicznie.

 

Oto treść komunikatu

Zalew pokryty jest grubą, ponad 20-to centymetrową warstwą lodu. Na lodzie leży trzycentymetrowa warstwa przemoczonego śniegu. W sobotę ma wiać wiatr o prędkości 3-4 m/s i w niedzielę silniejszy 5-7 m/s. Te warunki dobrze rokują i mamy nadzieję na bardzo udane regaty. W praktyce jest to ostatni możliwy termin rozegrania mistrzostw gdyż za tydzień wszyscy zawodnicy wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy a za dwa tygodnie przewidywane już są wysokie temperatury, które mogą spowodować wytopienie lodu.

Na Zalewie Zegrzyńskim są równolegle rozgrywane Mistrzostwa Polski Windsurfingu Lodowego. Windsurfing lodowy, to deska z żaglem a pod deską trzy płozy. W sobotę i niedzielę Zalew będzie wyglądał bardzo widowiskowo. Po lodzie będzie w sumie jeździło ponad 100 żagli!

Spodziewany się zawodników z wielu krajów gdyż warunki w Europie nie umożliwiały rozegrania wielu regat i zawodnicy są „głodni” wyścigów. Już dzisiaj na treningu można było zauważyć sportowców z Niemiec i Czech. Nasze mistrzostwa są również doskonałym treningiem i sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Na razie nie wiadomo, gdzie zostaną one rozegrane gdyż w kraju organizatora, to znaczy Finlandii, na jeziorach zalega duża warstwa śniegu. Jest wielce prawdopodobne, że mogą być one rozegrane w Polsce lub Szwecji.

Jerzy Henke

Komandor

Polska Flota Bojerowa

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x