W Żninie ścigała sie też młodzież – Udany debiut Sary w klasie DN

Informowaliśmy już o wynikach seniorów w pierwszych w tym sezonie krajowych regatach bojerowych o Puchar Żnina. W sumie w imprezie wystartowało ponad 60 żeglarzy lodowych, którzy przez wiele tygodni z utęsknieniem wypatrywali odpowiednich warunków do latania. Wreszcie się udało, dlatego w miniony weekend rozegrano też zawody w klasach juniorskich (DN) i w klasie Ice Optmist.

Młodzież też ma napięty kalendarz startów, kilka imprez zaległych, ale być może uda się część tego nadrobić. Rozmawialiśmy dziś z Andrzejem Piaseckim, który stwierdził, że warunki lodowe na Mazurach uległy znacznej poprawie i jeśli pogoda dopisze jeszcze będzie można polatać. Oby tak było. Wprawdzie Mistrzostwa Europy w Estonii przełożono na trzecią dekadę lutego, ale stamtąd też napływają coraz lepsze wieści. Po znanych perypetiach tworzy się w innym miejscu niż zaplanowano nowa warstwa lodu i tam planuje się rozegranie regat mistrzowskich.

Trzeba się do tego startu właściwie przygotować, oby więc w Polsce też znalazły się akweny, gdzie będzie można się ścigać. Wydarzeniem regat w Żninie był niewątpliwie debiut Sary Piaseckiej w klasie DN. Wypadł wyśmienicie. Juniorzy młodsi rywalizowali wspólnie z juniorami (później oddzielnie klasyfikowano uczestników) i Sara uzyskała taki sam bilans punktowy co jej starszy kolega klubowy z Bazy Bartłomiej Michalczyk.

W klasie Ice Optimist najszybsza była wprawdzie mistrzyni świata Antonina Marciniak (Pałac Młodzieży Olsztyn), a drugie miejsce zajęła Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice), ale obie zawodniczki przekroczyły już niestety limit wielu i wystartowały poza konkursem. W tej sytuacji zwycięzcą regat został Paweł Roszkowski z Bazy Mrągowo.

Wyniki:

Klasa DN juniorów: 1. Bartłomiej Michalczyk (Baza Mrągowo), 2. Jakub Marciniak (Pałac Młodzieży Olsztyn), 3. Kacper Olszewski (Baza Mrągowo).

Klasa DN juniorów młodszych: 1. Sara Piasecka (Baza Mrągowo), 2. Damian Kośnik (Baza Mrągowo), 3. Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy), 4 Igor Mikulski (MKŻ Nikałajki), 5 Mateusz Olbryś (MKŻ Mikołajki)

Klasa Ice-Optimist: 1. Paweł Roszkowski (Baza Mrągowo), 2 Gracja Podziewska (Grot Suwałki),  3 Kamil Cesarski (Baza Mrągowo), 5 Lidia Bochan (Baza Mrągowo), 6 Rafał Błażejczyk (Pałac Młodzieży Olsztyn), 8 Filip Graczyk (MOS Iława), 9 Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki), 12 Mateusz Michalak (MKZ Mikołajki)

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x