Wspaniali bojerowcy u Marszałka – To prawdziwa duma Warmii i Mazur

Sportowcy z Warmii i Mazur odnoszą sukcesy na miarę światową i marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin w krótkich odstępach czasu spotyka się w bohaterami wielkich imprez. Tym razem gościł w swoich murach znakomitych bojerowców: Karola Jabłońskiego, Roberta Graczyka i Michała Burczyńskiego, którzy w komplecie stanęli na podium niedawno zakończonych w Kanadzie mistrzostw świata.

Po kurtuazyjnym powitaniu oraz wręczeniu gratulacyjnych listów i upominków Marszałek oddał od razu głos wspaniałym żeglarzom lodowym, którzy odkryli wiele tajemnic związanych z zakończoną w Ameryce imprezą, a także bojerów w ogóle.

Mistrz świata Karol Jabłoński podziękował za zaproszenie i docenienie tej dyscypliny nie przez wszystkich dostrzeganej, a tak popularnej w naszym regionie. Stwierdził jednoznacznie, że choć jest to sport indywidualny zawodnicy z Warmii i Mazur stanowią team, wspierają się, choć podczas regat nie ma sentymentów i każdy walczy o zwycięstwo.

Michał Burczyński dodał, że Karol Jabłoński jest dla nich dużym autorytetem, a kolejne mistrzostwo utwierdziło jego klasę.

Ważne, że rosną następcy. W miniony weekend na Okartowie odbywały się Mistrzostwa Polski w klasach DN juniorów młodszych i Ice Opty. Było wiele młodzieży, która coraz lepiej i pewniej czuje się na lodzie. Tradycja więc nie ginie – dodał Robert Graczyk.

Medaliści mistrzostw świata opowiadali o swojej pasji. Mimo, że są amatorami traktują żeglarstwo lodowe profesjonalne, starają się być prekursorami nowych rozwiązań technicznych, a do sezonu przygotowują się cały rok. Dbają o kondycje fizyczną, sami szlifują każdy detal bojera, by osiągać jak największe szybkości.

W tym sezonie do mistrzostw przygotowywali się w ciszy, bez rozgłosu. Wbrew pozorom warunki lodowe w kraju nie stwarzały problemów do treningu, natomiast nie było możliwości do przeprowadzenia oficjalnych regat.

Wyruszyli za Atlantyk pewni swej wartości, a efekty doskonale znamy. Trzech zawodników z Warmii i Mazur na podium mistrzostw świata. Tego jeszcze nie było.

{AdmirorGallery}aq17{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bojery mikołajki Mrągowo Olsztyn Urząd Marszałkowski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x