Ciekawe turnieje w Toruniu i Gdyni – Elbląg i Szczytno z atutami

W miniony weekend odbyły się dwa interesujące turnieje bokserskie z udziałem młodych zawodników, przygotowujących się do imprez mistrzowskich. W Toruniu rozegrano Memoriał Zygmunta Krygiera, natomiast w Gdyni pięściarze rywalizowali pod hasłem „Nadzieje Olimpijskie”. Cieszy udział pięściarzy z województwa warmińsko-mazurskiego konkretnie: Elbląga,Szczytna i Olsztyna. Pięciu stanęło na najwyższym stopniu podium.

 

 

Toruń

Impreza miała charakter międzynarodowy.  W turnieju brało udział 70 zawodników krajowych, również w z Rosji i Litwy. Wystartowało pięcioro gwardzistów ze Szczytna.
Wśród kadetek w wadze do 48 kg Marta Jagiełło przegrała z Alicją Niedziela z Pomorzanina Toruń. W kategorii 54 kg Monika Głowicka uległa na punkty Barbarze Niedziela  także z Pomorzanina. W wadze 60 kg   walkę  wygrała Zuzanna Kodzik  pokonując jednogłośnie zawodniczkę z Astorii Bydgoszcz, a nazajutrz w finale poniosła porażkę z mistrzynią  Europy Anetą Rygielską (Pomorzanin Toruń).
Maciej Jóźwik po wyrównanej walce przegrał na punkty z obecnym  wicemistrzem Polski   Grzegorzem Brynda z Kontry Elbląg, który triumfował w kategorii 60 kg. Dawid Dacko (75 kg ) pokonał  po ciężkiej, wyrównanej walce   zawodnika z Pomorzanina Toruń, a w finale zwyciężył reprezentanta Astorii Bydgoszcz

Gdynia.

W Gdyni walczyły nadzieje olimpijskie.  Około 60 zawodników z Polski Bułgarii Rosji i  Litwy. Największe sukcesy święcili pięściarze Tygrysa Elbląg. Swoje kategorie wygrali: junior Daniel Tarka (49 kg),oraz kadet Dawid Pilarz (+80 kg). Pierwszy pokonał w finale Sebastiana Zadrożnego (Sokół Gdynia), drugi odniósł dwa zwycięstwa nad: Białorusinem, a następnie Manuelem Glinieckim (Novi Polnice). W rywalizacji kadetów trzeci był Patryk Adamiec, który w półfinale uległ Kamilowi Daćko (Polnica).

Z czwórki gwardzistów ze Szczytna świetnie wypadł Kamil Tuchewicz w rywalizacji kadetów. W kategorii 63 kg wygrał dwie walki z: zawodnikiem z Tczewa i w finale przez RSC z reprezentantem gospodarzy. Adrian Antosiak (75 kg) po zwycięstwie nad Wiktorem Żochowskim (Pirs Olsztyn) uległ w potyczce finałowej zawodnikowi Sokoła Gdynia. Cezary Kudzia (66 kg) od razu walczył w finale i przegrał również z reprezentantem gospodarzy. W grupie młodzików Rafał Tuchewicz (48 kg) poniósł porażkę w pierwszej potyczce.

Z Pirsu Olsztyn zjawiła się w trójmieście czteroosobowa grupka. Kadetka Natalia Konopelska stoczyła tylko walkę pokazową (drugą w karierze), natomiast pozostali byli już oceniani. Kadet Wiktor Żochowski (75 kg) jak już wspominaliśmy uległ Adrianowi Antosiakowi ze Szczytna. Junior Tomasz Gryckiewicz (60 kg) jeden pojedynek wygrał, jeden przegrał zajmując drugie miejsce. W tej samej grupie wiekowej Przemysław Szmigiel (81) od razu walczył w finale i poniósł porażkę.

Oba turnieje spełniły swoja role szkoleniową, były przetarciem przed turniejem o Puchar Polski w Białymstoku.

Przy okazji informujemy, że Policyjny Klub Sportowy Gwardia prowadzi nabór dzieci  od 10 do 14 lat   do sekcji boksu.

{gallery}zygmunt17{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x