Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020 – Niedźwiedź Kętrzyn liderem reprezentacji

Fot. uks niedźwiedź kętrzyn
W sobotę ( 19 września) w Sokółce odbyły się eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie chłopców. Kadra województwa warmińsko-mazurskiego w Sokółce zmierzyła z rówieśnikami z Podlasia. Na 13 kategorii wagowych aż siedmiu zawodników reprezentowało Niedźwiedź Kętrzyn. Pozostała szóstka to pięściarze z Ełku, Elbląga, Gołdapi i Szczytna. Konfrontacja okazała się bardzo pomyślna, bo aż dziesięciu bokserów z Warmii i Mazur wywalczyło przepustki do OOM.

O medale w grupie kadetów powalczą: Dominik Jędrej (48kg )- Niedźwiedź Ketrzyn, Filip Bednarczyk (50 kg) – Niedźwiedź Ketrzyn, Przemek Rafalski (52kg) – Niedźwiedź Kętrzyn, Olaf Posoch (54kg) – Niedźwiedź Kętrzyn, Kacper Sznip (57kg) – Niedźwiedź Kętrzyn, Łukasz Stępniewski (60kg) – Tygrys Elbląg, Gracjan Ludtke (63kg) – Husaria Gołdap, Maciej Domasiewicz (70kg) – Mazur Ełk, Patryk Borucki (75kg) – Gwardia Szczytno i Damian Szymankiewicz (+80kg) – Niedźwiedź Kętrzyn, który przez organizatora został uznany najlepszym zawodnikiem reprezentującym województwo warmińsko-mazurskie.

Natomiast w Grudziądzu odbyły się II eliminacje otwarte również do OOM, czyli Mistrzostw Polski Kadetek. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały cztery zawodniczki: Karolina Kuhn – Niedźwiedź Kętrzyn, Aleksandra Kożak – Husaria Gołdap, Weronika Rybak – Junior Świątki i Natalia Nowosielska – Gwardia Szczytno. Awans uzyskały dwie pierwsze bokserki. Karolina wygrywając dwie walki w 63kg  została dodatkowo uznana przez organizatora eliminacji najlepszą zawodniczka imprezy. W pierwszej eliminacji w Ciechocinku awans uzyskała Iza Iwaniuk 46kg również zawodniczka z Kętrzyna.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie odbędzie się od 19 do 25.10 w Kraśniku. Bardzo dobra postawa całej naszej pięściarskiej młodzieży, szczególnie sekcji Niedźwiedź Kętrzyn, w której trenerami są: Emin Huseynov (chłopcy) i Kamil Kondej (dziewczęta).

Boks Elbląg Ełk Gołdap Kętrzyn sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x