Grand Prix Amatorów PZB Ostróda 2013 – Arkadiusz Lubomski wykorzystał szansę

W Ostródzie zakończyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Grand Prix amatorów. Startowała czołówka polskich pięściarzy, łącznie ponad 150 zawodników z 23 klubów. Wprawdzie w ostatnich dniach dyscyplinę tę spotkało mocne rozczarowanie, gdyż została zaliczona do grupy III kategorii, ale o popularności pięściarstwa nikogo nie trzeba przekonywać. W niedzielnych finałach wystąpiło trzech pięściarzy z Warmii i Mazur. W najlżejszej kategorii (49 kg) walczyli będą między sobą: Daniel Tarka (Tygrys Elbląg) i Arkadiusz Lubomski (Kontra Elbląg). Wygrał jednogłośnie Lubomski. W wadze 52 kg  Maciej Jóźwik (Gwardia szczytno) przegrał walke finalową, a w wadze 60 kg Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) nie stanął w niedzielę do ringu.

 

W pierwszym dniu rozgrywano walki eliminacyjne. Z piątki reprezentantów Warmii i Mazur swoje walki wygrali Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) – 60 kg i Piotr Kołodziejczyk IWilki Olsztyn) – 64 kg. Odpadło trzech zawodników: Tomasz Gryckiewicz (Pirs Olsztyn) – 60 kg, Dawid Stemplewski (Tygrys Elbląg) – 64 kg i Jan Klimek (Gwardia Szczytno) – 91 kg.

W piatek w I serii ćwierćfinałów znów dobrze zaprezentował się Andrzej Wasilewski, który odniósł jednogłośne zwycięstwo i jest w półfinale.  Piotr Kołodziejczyk nie stanął do ringu i zakończył udział w turnieju na ćwierćfinale.

W piątkowej serii popołudniowej swoje walki wygrali: Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) – 81 kg i Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) – +91 kg, odpasli niestety: Szymon Brzęk (Sekcja Zero Ełk ) – 75 kg i Przemysław Szmigiel (Pirs Olsztyn) – 81 kg.

W sobotnich półfinałach wystąpia  elblążanie: Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) – 52 kg, Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) – 60 kg, Michal Łoniewski (Kontra Elbląg) –  81 kg i Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) – +91 kg, a także Marek Jóźwik z Gwardii Szczytno – 52 kg.

Do niedzielnych finałów awansowało z sobotnich półfinałów dwóch reprezentantów Warmii i Mazur: Maciej Jóźwik, który pokonał 2:1 Grzegorza Bryndę i Andrzej Wasilewski, którego rywal nie stanął do ringu. Przegrali niestety elblążanie:Michał Łoniewski i Marcin Śnitko.

W finale bez konieczności rozgrywania eliminacji awansowali w najlżejszej wadze (49 kg) Daniel Tarka (Tygrys Elbląg) i Arkadiusz Lubomski (Zatoka Braniewo). Wiadomo juz, że będziemy mieli przynajmniej jednego triumfatora Grand Prix.

Kibice Warmii i Mazur przeżywali szczególne emocje na począrku finałów. W najlżejszej wadze Arkadiusz Lubomski wychowanek Zatoki Barniewo reprezentujacy teraz Kontrę Elbląg pewnie pokonał Daniela Tarkę z Tygrysa i wygrał I Grand Prix. Maciej Jóźwik(Gwardia Szczytno) w wadze 52 kg nie sprostał Grzegorzowi Kozlowskiemy z Białegostoku i przegrał jednogłośnie.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH (31.01. 2013)

Godz.16.00

Kat. 60 kg

Artur Gierczak (Olimp Szczecin) – Jakub Kras (Tiger Tarnów) 3:0

Tomasz Gryckiewicz (Pirs Olsztyn) – Mateusz Polski (Róża Karlino) 0:3

Rafał Grabowski (Radomiak Radom) – Damian Wrzesiński (PKB Poznań) 0:3

Michał Marszal (Boks Fordon Bydgoszcz) – Dawid Mentel (Astoria Bydgoszcz) 1:2

Mateusz Sokólski (Bombardier Gdynia) – Paweł Kujawiński (Copacabana Konin) 3:0

Radomir Obruśniak (Róża Karlino) – Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) 1:2

Dariusz Rabenda (Tiger Tarnów) – Tomasz Ocicki (Legia Warszawa) 3:0

Kat. 64 kg

Szymon Krawczyński (Copacabana Konin) – Piotr Kołodziejczyk (Wilki Olsztyn) 0:3

Paweł Żarnoch (Victoria Ostrołęka)– Marcin Latocha (Róża Karlino) 0:3

Szymon Białas (MOSM Tychy) – Damian Falecki (KSZO Osrowiec) 1:2

Kazimierz Łęgowski (Ósemka Choj) – Muhamed Yousef Huseyn (Skorpion Szczecin) 3:0

Maciej Majcherczyk (Rushh Kielce) – Michał Muszyński (Ziętek Team Brzeziny) 3:0

Gracjan Rynkiewicz (Skorpion Szczecin) – Szymon Domoń (Wisła Kraków) 0:3

Paweł Kamiński (Róża Karlino) – Czesław Żygadło (Zagłębie Konin) 1:2

Kat. 69A kg

Paweł Kozielski (Legia Warszawa)– Daniel Kopycki (Sako Gdańsk) I AB

Tomasz Kot (Rushh Kielce) – Dawid Stempniewski (Tygrys Elbląg) 3:0

Kat. 69B kg

Rafał Perczyński (Hetman Białystok) – Sebastian Sawlewicz (OZB Pomorskie) II RSC

Kat. 75A kg

Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) – Marcin Piejek (Sparta Złotów) 3:0

Damian Smagieł (Sako Gdańsk) – Mateusz Rewoliński (Zawisza Bydgoszcz) 3:0

Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec) – Adrian Plichta (Bukowina Wałcz) 0:3

Kat. 75B kg

Michał Kowalczyk (Champion Wołomin) – Przemysław Kulig (PKB Poznań) 1:2

Mateusz Rzadkosz (Wisła Kraków) – Wiktor Perczyński (Hetman Białystok) 3:0

Kat. 81A kg

Piotr Gredke (Hetman Białystok) – Piotr Pudlewski (Start Grudziądz) 3:0

Przemysław Pikulik (Sparta Złotów) – Mateusz Kowalczyk (Klefoas Katowice) 3:0

Paweł Raflewski (Start Grudziądz) – Szymon Kosman (Garda Gierałtowice) II RSC

Kat. 81B kg

Marcin Mallek (Róża Karlino) – Marek Matyja (Orzeł Oleśnica) II RSC

Filip Miszczak (Sako Gdańsk) – Maciej Szcześniak (Rushh Kielce) 3:0

Patryk Rostkowski (Hetman Białystok) – Michał Szociński (Gwardia Łódź) I RSC

Kat. 91 kg

Arkadiusz Bartnikowski (Astoria Bydgoszcz) – Krystian Kawalerski (Olimp Szczecin) 0:3

Bartłomiej Krasuski (Olimp Lublin) – Adrian Kowalkowski (Legia Warszawa) 3:0

Jan Klimek (Gwardia Szczytno) – Hubert Iwanow (Fenix Warszawa) III RSC

Michał Cieślak (Broń Radom) – Wojciech Glanda (Rushh Kielce) II AB

Włodzimierz Letr (PKB Poznań) – Szymon Wąs (GUKS Carbo Gliwice) II AB

Kat. 91+ kg

Michał Sadowski (Bombardier Gdynia) – Grzegorz Pankau (Boxing Team Chojnice) 0:3

Artur Wichrowski (Spartan Boxing Toruń) – Remigiusz Smoliński (Carbo Gliwice)III RSC

Krzysztof Kosela (Paco Lublin) – Mateusz Figiel (Hetman Białystok) 3:0

Wyniki walk ćwierćfinałowych (I seria)

Kategoria 52kg
 

Sebastian Bartnik (Czarni Słupsk) vs Artur Brasel (Skorpion Szczecin) W.O.

Kategoria 56kg

Paweł Miszczak (Sparta Złotów) vs Marcin Kłosowski (Pomorzanin Toruń) 0:3

Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) vs Dawid Michelus (Sokół Piła) 0:3
 

Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka) vs Tomasz Resól (Skorpion Szczecin) 3:0

Kategoria 60kg
 

Artur Gierczak (Olimp Szczecin) vs Sebastian Walas (Bukowina Wałcz) I AB

Mateusz Polski (Róża Karlino) vs Damian Wrzesiński (PKB Poznań) 0:3
 

Dawid Mentel (BSB Astoria Bydgoszcz) vs Mateusz Sokólski (Bombardier Gdynia) I AB
 

Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) vs Dariusz Rabenda (Tiger Tarnów) 3:0

Kategoria 64kg
 

Tobiasz Pawlikowski (Zagłębie Konin) vs Piotr Kołodziejczyk (Wilki Olsztyn.) W.O
 

Marcin Latocha (Róża Karlino) vs Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Św.) 3:0
 

Kazimierz Łęgowski (Ósemka Chojnice) vs Maciej Majcherczyk (RUSHH Kielce) W.O.
 

Szymon Domoń (Wisła Kraków) vs Czesław Żegadło (Zagłębie Konin) 3:0

Kategoria 69kg
 

Grupa A

Paweł Romiński (OZB Warsz-Mazow.) vs Damian Kiwior (Tiger Tarnów) 0:3
 

Patryk Godlewski (Boxing Team Chojnice) vs Michał Ostrowski (Cios Adamek Gilowice) 2:1

Adrian Dąbrowski (Pomorzanin Toruń) vs Paweł Kozielski (Legia Warszawa) 0:3
 

Grupa B
 

Karol Pawlina (Olimp Lublin) vs Patryk Flis (Copacabana Konin) 3:0
 

Piotr Sielawa (Hetman Białystok) vs Mateusz Basza (Wisła Kraków) II RSC

Piotr Stawarz (Skorpion Szczecin) vs Tomasz Mazur (PKB Poznań) 0:3

Sebastian Kołuda (Copacabana Konin) vs Rafał Perczyński (Hetman Białystok) 0:3

Wyniki walk ćwierćfinałowych (II seria) 

GODZ.16.00

Kat. 75kg.

Grupa A

Dawid Pac/Fenix Warszawa/ – Tomasz Gromadzki/06 Kleofas Katowice/ 3:0

Piotr Niedbalski/Róża Karlino/ – Rafał Leszczyński/Cristal Białystok/ 0:3

Kamil Gardzielik/PKB Poznań/ – Arkadiusz Szwedowicz/Skorpion Szczecin/ 0:3

Damian Smagieł/SAKO Gdańsk/ – Adrian Plichta/Bukowina Wałcz/ I RSC

Grupa B

Ireneusz Zakrzewski/Power Jelenia Góra/ – Kamil Ziemek/Victoria Ostrołęka/3:0

Maciej Gnoza/Boxing Sokółka/ – Paweł Majewski/Spartan Toruń/ 0:3

Szymon Brzęk/Sekcja Zero Ełk/ – Paweł Michalik/Legia Warszawa/III AB

Michał Kowalczyk/Champion Wołomin/ – Mateusz Rzadkosz/Wisła Kraków/ 1:2

Kat.81 kg

Grupa A

Paweł Stępień/Olimp Szczecin/ – Przemysław Szmigiel/PIRS Olsztyn/ 3:0

Krystian Musioł/BSB Astoria Bydgoszcz/ – Dawid Cofała/06 Kleofas Katowice/ 0:3

Michał Gerlecki/PKB Poznań/ – Piotr Gredke/Hetman Białystok/ 3:0

Przemysław Pikulik/Sparta Złotów/ – Szymon Kosman/Garda Gierałtowice/ W.O.

Grupa B

Kasjusz Życiński/SAKO Gdańsk/ – Dawid Hass/Spartan Toruń/ II AB

Dariusz Gubala/Wisła Kraków/ – Michał Łoniewski/Kontra Elbląg/ I RSC

Marcin Dziadek/Ziętek Team Brzeziny/ – Marek Matyja/Orzeł Oleśnica/ I RSC

Maciej Szcześniak/RUSHH Kielce/ – Patryk Rostkowski/Hetman Białystok/ W.O.

Kat. 91 kg.

Nikodem Jeżewski/Bombardier Gdynia/ – Adrian Sikora/Gwardia Łódź/ 3:0

Przemysław Bartkowiak/PKB Poznań/ – Krystian Kawalerski/Olimp Szczecin/ 0:3

Bartłomiej Krasuski/Olimp Lublin/ – Hubert Iwanow/Fenix Warszawa/ 2:1

Michał Cieślak/Broń Radom/ – Włodzimierz Letr/PKB Poznań/ 3:0

Kat. +91 kg

Mateusz Wąsala/Bombardier Gdynia/ – Roger Hryniuk/Cristal Białystok/ I AB

Łukasz Sipowicz/Olimp Szczecin/ – Piotr Filus/Wisła Kraków/ 0:3

Marcin Śnitko/Tygrys Elbląg/ – Grzegorz Pankau/Boxing Team Chojnice/ 3:0

Artur Wichrowski/Spartan Toruń/ – Krzysztof Kosela/PACO Lublin/ 2:1

Półfinały (I seria) SOBOTA 02.02.2013

Kat.52 kg

Maciej Jóźwik/Gwardia Szczytno/ – Grzegorz Brynda/Kontra Elbląg/ 2:1

Grzegorz Kozłowski/Hetman Białystok/ – Sebastian Bartnik/Czarni Słupsk/ 3:0

Kat.56 kg.

Michał Smerdel/Gwarek Łęczna/ – Marcin Kłosowski/Pomorzanin Toruń/ 3:0

Dawid Michelus/Sokół Piła/ – Marek Pietruczuk/Victoria Ostrołęka/ 3:0

Kat. 60 kg

Artur Gierczyk/Olimp Szczecin/ – Damian Wrzesiński/PKB Poznań/ 0:3

Dawid Mentel/BSB Astoria Bydgoszcz/ – Andrzej Wasilewski/Kontra Elbląg/ W.O.

Kat. 64 kg

Tobiasz Pawlikowski/Zagłębie Konin/ – Marcin Latocha/Róża Karlino/ 5:0

Kazimierz Łęgowski/Ósemka Chojnice/ – Szymon Domoń/Wisła Kraków 3:0

Kat. 69 kg.

Grupa A

Tomasz Kot/RUSHH Kielce/ – Damian Kiwior/Tiger Tarnów/ W.O.

Patryk Godlewski/Boxing Team Chojnice/ – Paweł Kozielski/Legia warszawa/ 3:0

Grupa B

Karol Pawlina/Olimp Lublin/ – Piotr Sielawa/Hetman Białystok/ 0:3

Tomasz Mazur/PKB Poznań/ – Rafał Perczyński/Hetman Białystok/ 2:1

Półfinały (II seria) SOBOTA 02.02.2013

Kat.75 kg.

Grupa A

Dawid Pac/Fenix Warszawa/ – Rafał Leszczyński/Cristal Białystok/ I DISQ

Arkadiusz Szwedowicz/Skorpion Szczecin/ – Adrian Plichta/Bukowina Wałcz/ 2:1

Grupa B

Ireneusz Zakrzewski/Boks Jelenia Góra/ – Paweł Majewski/Spartan Toruń/ 3:0

Paweł Michalik/Legia Warszawa/ – Mateusz Rzadkosz/Wisła Kraków/ 1:2

Kat.81 kg.

Grupa A

Paweł Stępień/Olimp Szczecin/ – Dawid Cofała/06 Kleofas Katowice/ 3:0

Michał Gerlecki/PKB Poznań/ – Przemysław Pikulik/Sparta Złotów/ 3:0

Grupa B

Kasjusz Życiński/SAKO Gdańsk/ – Michał Łoniewski/Kontra Elbląg/ 3:0

Marek Matyja/Orzeł Oleśnica/ – Patryk Rostkowski/Hetman Białystok/ 3:0

Kat.91 kg.

Nikodem Jeżewski/Bombardier Gdynia/ – Krystian Kawalerski/Olimp Szczecin/ 1:2

Bartłomiej Krasuski/Olimp Lublin/ – Michał Cieślak/Broń Radom/ 0:3

Kat.+91 kg.

Roger Hryniuk/Cristal Białystok/ – Piotr Filus/Wisła Kraków/ 3:0

Walka nr. 12

Marcin Śnitko/Tygrys Elbląg/ – Artur Wichrowski/Spartan Toruń/ 0:3

FINAŁY NIEDZIELA 02.02.2013 GODZ 11

Kategoria 49kg

Daniel Tarka (Tygrys Elbląg) vs Arkadiusz Lubomski (Kontra Elbląg) 0:3

Kategoria 52 kg

Maciej Jóźwik (Gwardia Szczytno) vs Grzegorz Kozłowski (Hetman Białystok) 0:3

Kategoria 56kg

Michał Smerdel (Gwarek Łęczna) vs Dawid Michelus (Sokół Piła) 0:3

Kategoria 60kg
 

Damian Wrzesiński (PKB Poznań) vs Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) W.O.

Kategoria 64kg
 

Kazimierz Łęgowski (Ósemka Chojnice) vs Tobiasz Pawlikowski (Zagłębie Konin) W.O.

Kategoria 69kg
 

Grupa A
 

Damian Kiwior (Tiger Tarnów) vs Patryk Godlewski (Boxing Team Chojnice) 3:0
 

Grupa B
 

Piotr Sielawa (Hetman Białystok) vs Tomasz Mazur (PKB Poznań) 3:0

Kategoria 75kg
 

Grupa A

Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) vs Rafał Leszczyński (Cristal Białystok) W.O.

Grupa B

Ireneusz Zakrzewski (Boks Jelenia Góra) vs Mateusz Rzadkosz (Wisła Kraków) 3:0

Kategoria 81kg

Grupa A

Paweł Stępień (Olimp Szczecin) vs  Michał Gerlecki (PKB Poznań) 1:2

Grupa B

Kasjusz Życiński (SAKO Gdańsk) vs Marek Matyja (Orzeł Oleśnica) 0:3

Kategoria 91kg

Krystian Kawalerski (Olimp Szczecin) vs Michał Cieślak (Broń Radom) 0:3

Kategoria +91kg

Roger Hryniuk (Cristal Białystok) vs Artur Wichrowski (Spartan Toruń) 0:3

Najlepszym bokserem turnieju został wybrany Ireneusz Zakrzewski

{AdmirorGallery}gran31{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x