Grand Prix Polski Piła 2011 – Dawid Pac ze Szczytna w finale

W  Pile odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w boksie amatorskim. Na ringu stanęło 152 zawodników z pięćdziesięciu klubów z całej Polski. W wadze 75 kg walczyło między sobą 24 zawodników, wśród nich Dawid Pac, który zdobył srebrny medal. Zawodnik Gwardii Szczytno wygrywając dwie walki i nieznacznie przegrywając w finale udowodnił, że jest w dobrej formie, pokazał technikę i chęć zwycięstwa. Informacje przekazał nam trener klubowy zawodnika Zenon Jagiełło.

Zawody Grand Prix Pucharu Polski organizowane cztery razy w roku, są eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w których może uczestniczyć tylko 8 zawodników z całego kraju Po trzech Grand Prix, które odbyły się w Białymstoku, Strzegomiu i teraz w Pile, nasz zawodnik Dawid Pac obecnie znajduje się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji. Zapewnia mu to start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w październiku. Wszyscy trzymamy za niego kciuki

W Pile walczyli też inni reprezentanci Warmii i Mazur. Adam Kośmider (75 kg) z Tygrysa Elbląg jedną walkę wygrał, jedną przegrał, podobny bilans zaliczył Sebastian Jankowski z Niedźwiedzia Kętrzyn (91 kg)