Grand Prix seniorów Karlino 2012 – Arkadiusz Lubomski przegrał finał

W  Karliniezakończył się   turniej Grand Prix seniorów w boksie. Podczas tych imprez zdobywa się punkty, które ustawiają zawodników w rankingu, a na jego podstawie ustalana jest lista uczestników w Mistrzostwach Polski.  W turnieju w Karlinie walczyła spora grupa zawodników z Warmii i Mazur z takich klubów jak: Kontra Elbląg, Tygrys Elbląg, Pirs Olsztyn. Gwardia Szczytno, Niedźwiedź Kętrzyn i Zatoka Braniewo. W półfinałach mielismy sześciu zawodników.Bokserzy Kontry nie walczyli o finał, z osztyńskich zawodników wygrał Przemysław Szmigiel, a wieczorem do finału awansował Arkadiusz Lubomski z Zatoki Braniewo. OLsztynianin do walki finałowej nie przystąpił, a bokser z Braniewa przegrał ją jednogłośnie.

 

Eliminacje

W pierwszym dniu rozgrywano eliminacje by uzupełnić pary ćwierćfinałowe. Swoją walkę wygrał Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) – 75 kg Natomiast przegrali Dawid Pac z Gwardii Szczytno – 75 kg i Arkadiusz Wasilewski (PIRS Olsztyn) – 75 kg. Ten ostatni w przedziwnych okolicznościach. Mając wyraźną przewagę, poniosła go fantazja i nadział się na kontrę, po które został liczony. Przyjął postawę i wydawało się, że walka będzie kontynuowana. Tymczasem arbiter przerwał pojedynek odsyłając olsztynianina do narożnika.

Wyniki

Waga 69kg

Jamal Hamoud Start Grudziądz vs Tomasz Olechnowicz Niedźwiedź Kętrzyn 14:15

Waga 75kg

Dawid Pac  Gwardia Szczytno  vs Adrian Plichta Bukowina Wałcz 11:23

Mariusz Gabryniak Victoria Sianów vs Michał Łoniewski Kontra Elbląg RSC 1R

Rafał Sokołowski Olimp Szczecin vs Arkadiusz Wasilewski Pirs Olsztyn RSC 1R

Ćwierćfinały

Reprezentanci Warmii i Mazur walczyli w ćwierćfinałach ze zmiennym szczęściem. Najbardziej efektowne zwycięstwo przez nokaut w I rundzie odniósł Przemysław Szmigiel z PIRS-u Olsztyn. Na początku kilka razy trafił rywala. Ten osłabiony opuścił gardę i jeden z kolejnych ciosów okazał się kończącym. Dwie walki wygrali pięściarze Kontry, ale mimo to zakończyli udział w turnieju. Wrócili na zgrupowanie do Grudziądza, gdzie trwa obóz przygotowawczy do Mistrzostw Polski Trener Krzysztof Stempniewski stwierdził, że Grand Prix w Karlinie odbywa się w bardzo niekorzystnym terminie i na tym etapie jego podopieczni nie powinni toczyć serii walk. Zdobyli punkty do rankingu i…wyjechali.

Do kolejnej następnej rundy awansował także Sebastian Jankowski – ciężki z Niedźwiedzia Kętrzyn. W półfinale na skutek korzystnego losowania znaleźli się też Tomasz Gryckiewicz z PIRS-u Olsztyn – waga 64 kg.i Arkadiusz Lubomirski (Zatoka Braniewo) – waga 49 kg.

Wyniki

Waga 52kg

Damian Smogór BKS Gorzów vs Brynda Grzegorz Kontra Elbląg 0:3

Waga 69kg

Tomasz Olechnowicz Niedźwiedź Kętrzyn vs Maciej Gnoza Hetman Białystok 1:2

Waga 75kg

Michał Łoniewski Kontra Elbląg vs Kasjusz Życiński SAKO Gdańsk 3:0

Waga 81kg

Grzegorz Kordek Gwardia Szczytno vs Mateusz Kotoński Fenix Warszawa 1:2
 

Przemysław Szmigiel PIRS Olsztyn vs Wiktor Perczyński Gwardia Warszawa KO I runda

Waga 91kg

Karol Horowski Superfighter Nowy Sącz vs Sebastian Jankowski Niedźwiedź Kętrzyn 0:3

Półfinały

W serii przedpołudniowej wystąpilo dwóch pięściarzy PIRS-u, a których duzo lepiej spisal się Przemysław Szmigiel. Pewnie wypunktował swojego rywala, ale niestety okupił lekką kontuzją ręki. To jak twierdzi trener Jacek Smolinski nic groźnego, ale jego udział w finale jest wykluczony. Szkoda. Tomasz Gryckiewicz mimo ambitnej postawy nie sprostał przeciwnikowi. Wieczorem walczy jeszcze naszych dwóch zawodników. W serii wieczornej nasz najlżejszy reprezentant Arkadiusz Lubomski (Zatoka) wygrał swoja walke i awansował do finału. Nie udało sie do Sebastianowi Jankowskiemu (Niedźwiedź)

Waga 60kg

Tomasz Gryckiewicz „PIRS Olsztyn” vs Michał Leśniak „Kaczor Boks Team” 3:0

Waga 81kg

Przemysław Bartkowiak „PKB Poznań” vs Przemysław Szmigiel „PIRS Olsztyn” 0:3

Waga 49kg

Daniel Jermak „Hetman Białystok” – Arkadiusz Lubomski „Zatoka Braniewo” 0:3

Waga 91kg

Krzysztof Kowalski „Mosir Mysłowice” – Sebastian Jankowski „Niedźwiedź Kętrzyn” 1 RSC

Finały

Przemysław Szmigiel (PIRS Olsztyn)  nie przystapił do walki finalowej z powodu kontuzji, natomiast Arkadiusz Lubomski (Zatoka Braniewo)przegrał niestety z Wojciechem Perytem z Radomia.

Waga 49kg

Wojciech Peryt „Broń Radom” – Arkadiusz Lubomski „Zatoka Braniewo” 5:0
 

Waga 81kg

Mateusz Tryc „Fenix Warszawa” – Przemysław Szmigiel „PIRS Olsztyn” walkower

{gallery}karl4{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x