Grand Prix seniorów w Śremie – Marcin Śnitko z głównym trofeum

W Śremie zakończył się turniej bokserski seniorów Grand Prix – impreza bardzo wysoko punktowana do rankingu Polskiego Związku Bokserskiego. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się ponad stu zawodników, wśród nich grupa  reprezentująca kluby Warmii i Mazur. Zwycięzcą kategorii plus 91 kg został pięściarz Tygrysa Elbląg Marcin Śnitko, w finale walczył też jego klubowy kolega Sylwester Stempniewski (kat. 64 kg). W klasyfikacji klubowej Tugrys zajął trzecie miejsce za PKB Poznań i Hetmanem Białystok.

W ćwierćfinałach wystąpiło aż dziewięciu naszych pięściarzy – dwóch wygrało swoje walki: Sylwester Stempniewski  (64 kg) i Marcin Śnitko (plus 91 kg) – obaj z Tygrysa Elbląg.

Do półfinałach w wyniku losowania znaleźli się też: Michał Martewicz (Kontra Elbląg) – waga 56 kg,   Michał Łoniewski (Kontra Elbląg)– waga 75 kg  i Adam Kośmider(Tygrys Elbląg) – waga 75 kg

W niektórych kategoriach zgłoszono tylu zawodników, że są oni podzieleni na trzy grupy.

Wyniki ćwierćfinałów z udziałem naszych zawodników

52 kg

Brynda Grzegorz (Kontra Elbląg) – Bromboszcz Rajnhold (RUSHH Kielce) 3:7

60 kg B

Leśniak Michał (Box-Team Wałbrzych) – Pieńkowski Radosław (Kontra Elb) 16:1

64 kg A

Stempniewski Sylwester (Tygrys Elbląg) – Kaszubowski Damian (Start Grudziądz) AB Ir

Syrowatka Michał (Hetman Białystok) – Jagiełło Emil (Gwardia Szczytno)

Półfinały

W półfinałach wystąpilo pięciu zawodników województwa warmińsko-mazurskiego – wszyscy z Elblaga. Dwóch z nich: Sylwester Stempniewski w wadze 64 kg (Tygrys Elbląg) i Marcin Śnitko w kategorii powyżej 91 kg (Tyugrys Elbląg) wygrało swoje walki i awansowało do niedzielnych finałów.

Finały

Z wdóch szans wykorzystaliśmy jedną. W walce najcięższych Marcin Śnitko bardzo pewnie wypunktował Artura Wichrowskiego z Poznania. Syllwester Stempniewski nie dał rady Michałowi Syrowatka z Hetmana, który przez wiele lat reprezentował Ełk. W klasyfikacji klubowej duży sukces Tygrysa Elbląg, który zajął trzecie miejsce ustępując tylko takim potęgom jak OKB Poznan i Hetman Białystok.

Wyniki walk (na pierwszym miejscu nasi zawodnicy)

waga 64 kg:

Sylwester Stempniewski (Tygrys Elbląg) – Michał Syrowatka (Hetman Białystok) 2:14