III Turniej o Puchar W.Budzińskiego – G. Brynda potwierdził klasę

W Elblągu z okazji Dni tego miasta odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Kontra oraz Urząd Miasta Elbląg,  Bardzo dobrze podczas Turnieju spisali się zawodnicy "Kontry" wygrywając wszystkie swoje pojedynki w ringu. Zadowolony z przebiegu imprezy był również gość honorowy - Pan Wiesław Budziński, który wskazał najlepszego zawodnika Turnieju - Grzegorza Bryndę (UKS Kontra), aktualnego Wicemistrza Polski Seniorów w wadze 52 kg.

 

Elblążanin w walce z Dimą Wyuczewskim (Kaliningrad) nie dał szans rywalowi zasypując go gradem ciosów w półdystansie. Po trzykrotnym liczeniu Rosjanina sędziowie ogłosili jednogłośnie zwycięstwo Bryndy.

W walkach juniorów w kategorii wagowej 60 kg bardzo dobre przygotowanie i wysoką formę pokazał Michał Król (UKS Kontra), który wygrał 3:0 z Mistrzem Obwodu Kaliningradzkiego – Michaiłem Anufriewem po dynamicznym, zaciętym pojedynku, który uznany został za najlepszą walkę.

Kadet Rafał Staszewski (UKS Kontra) w pojedynku wagowym 70 kg rozgromił przeciwnika z UKS MDK 5 Bydgoszcz Kacpra Włośniaka.

Dwie walki zakończyły się przed czasem, w kategorii wagowej 54 kg Paulina Jakubiec z Kontry Elbląg zwyciężyła przez RSC w trzecim starciu Patrycję Kulczewską (Pomorzanin Toruń), natomiast Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) pokonał w pierwszej rundzie przez RSC Mateusza Rogowskiego (UKS MDK 5 Bydgoszcz).

Za najlepszego technika Turnieju uznano zawodnika MOS Zatoka Braniewo Jakuba Gitlina (60 kg – junior), który wygrał swoją walkę.

Najlepszym rosyjskim zawodnikiem został wybrany Wład Smirnov (52 kg – kadet).

Miłym akcentem było wręczenie Prezydentowi Grzegorzowi Nowaczykowi oraz Dyrektorowi Departamentu Sportu UM w Elblągu Bogusławowi Tołwińskiemu pamiątkowych statuetek przez zawodników – stypendystów Urzędu Miasta Elbląg za wsparcie w karierze sportowej.

Źródło Sportel 24

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x