Marta Jagiełło też w finałach OOM – Szczytno wyrasta na pierwszą siłę

W Grudziądzu trwa turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2012. Do rywalizacji przystąpiła tylko jedna pięściarka z Warmii i Mazur Marta Jagiełło z Gwardii Szczytno w kategorii do 48 kg. I jej udział zakończył się pełnym powodzeniem. Marta mimo kiepskiego samopoczucia (przeziębienie) stoczyła dobrą walkę z Daria Gołębiewską (BKS Jastrzębie), która pokonała na punkty i to wystarczyło. Kosztowało ją to wiele sił i do potyczki finałowej, która nie miała już znaczenia, nie przystąpiła. W OOM Małopolska 2012 reprezentować nas będzie pięcioro pięściarzy w tym troje z Gwardii Szczytno, która wyrasta na pierwsza siłę w regionie w młodzieżowym boksie.

 

Ambitna zawodniczka Gwardii próbowała kilka tygodni temu swych sil w pierwszej eliminacji, która odbyła się z Zawierciu, tam jednak przegrała po kontrowersyjnym werdykcie z Alicja Niedziela (Róża Karlino). Nie poddała się, przygotowała się do następnej imprezy i cel osiągnęła. Awans do turnieju głównego zapewnił Marcie co najmniej brązowy medal w OOM, gdyż w każdej kategorii wagowej walczyć będą cztery zawodniczki.

W sobotę na Placu Juranda

W sobotę (23 czerwca) o godz. 16 na Placu Juranda w Szczytnie odbędzie się towarzyski mecz pięściarski, w którym Gwardia spotka się z Bombardierem Szczytno. W razie opadów deszczu spotkanie rozegrane zostanie w hali.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x