ME Kadetów Tbilisi 2021 – Karolina Kuhn z Kętrzyna srebrną medalistką

W stolicy Gruzji Tbilisi zakończyły się w niedzielę (11 lipca) Mistrzostwa Europy Kadetów w boksie. Znakomicie spisała się zawodniczka LKS Niedźwiedź Ketrzyn Karolina Kuhn (63 kg), która zdobyła  srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu . Po dwóch efektownych zwycięstwach przegrała w finale z Rumunką Amalią Nita. Inny kętrzynianin Dominik Jędrej (54 kg) po zwycięstwie nad Litwinem przegrał w 1/8 finału z obrońcą tytułu Rumunem Danielem Girleanu.

Pięściarka z Kętrzyna, czytamy na facebooku PZB, na co dzień w klubie trenuje pod okiem Emina Huseynova i Kamila Kondeja, a w reprezentacji Polski jej szkoleniowcami są Tomasz Winiarski i Krzysztof Górecki. W swoim debiucie w ME Kadetów spisała się rewelacyjnie, pokonując w ćwierćfinale Azerkę Emily Rzayevą 4:1, w półfinale Ukrainkę Mariię Fonotovą 4:1. W niedzielnym finale uległa 0:5 Amalii Nicie.

16-letnia Karolina Kuhn (ur. 24 maja 2005 roku) trenuje boks od 3 lat. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie. W 2020 roku zajęła 1 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska i zajęła 2 pozycję w Mistrzostwach Polski Kadetów.