Memoriał A. A. Sorokina Gusiew 2013 – Niedźwiedzie z Kętrzyna w ofensywie

W przygranicznej miejscowości Gusiew (Rosja) odbył sie Międzynarodowy Turniej bokserski poświęcony pamięci zasłużonego trenera A.A. Sorokina. Wystąpiło 140 pięściarzy z 22 klubów z obwodu kaliningradzkiego, Łotwy oraz Polski. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali zawodnicy Niedźwiedzia Kętrzyn, którzy zdobyli: złoty, srebrny i brązowy medal.

W kategorii juniorów do 69 kg Norbert  Jakubi w drodze do finału pokonał zawodników z Gwardejska i Svetłogorska. W  finałowym starciu pokonał jednogłośnie na punkty bardzo doświadczonego brązowego medalistę Mistrzostw  Rosji Juniorów z Kaliningradu Arkadia Gawrykina.

Kacper Szwajdych  w kategorii młodzik  2000 – 2001) do 32 kg.  wygrał walkę półfinałową z zawodnikiem z Gusiewa. W walce finałowej niestety sędziowie punktowali remis ze wskazaniem na przeciwnika. Kacper miał swój pierwszy występ na międzynarodowej arenie.

Karol Jakubi w kategorii kadet do 54 kg. w ćwierćfinale pokonał przeciwnika z Gusiewa jednogłośnie. W półfinałowym starciu spotkał się z dwukrotnym mistrzem Łotwy. Po zaciętym pojedynku ostatecznie przegrał 1:2.

Kętrzyńscy pięściarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując ofensywny styl walki. Norbert  Jakubi  został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju. Był to znakomity sprawdzian naszych zawodników przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski. Trenerem zawodników podczas turnieju był Kamil Kondej.

Źródło: MOSiR Ketrzyn