Międzynarodowy Turniej Wiosenny Białystok 2015 – Pięściarze z Elku i Szczytna wrócili z tarczą

Z udziałem, około 120 zawodniczek i zawodników z Litwy, Białorusi i Niemiec w Białymstoku odbył się IV Międzynarodowy Turniej Wiosenny w boksie. Bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich grupach wiekowych i kategoriach wagowych pięściarze Gwardii Szczytno: Szymon Gleba i Jakub Pietrzykowski oraz Mazura Ełk: Tomasz Kulenko i Adrian Krukowski  którzy przyjechali do domów z głównymi nagrodami.

W pierwszym dniu zawodów Szymon Gleba w wadze do 50 kg kadet skrzyżował rękawice z Adrianem Ostaszewskim (Unia Hajnówka) , który boksując z odwrotnej pozycji chciał zaskoczyć gwardzistę Szymon przez trzy rundy kontrolował walkę, nie dając się trafiać i skutecznie unikał lewych bezpośrednich ciosów przeciwnika, trafiając swoimi prostymi i hakami. Wygrał zdecydowanie jednogłośnie na punkty . W drugiej walce miał się spotkać z zawodnikiem Crystal Białystok, ale walka nie odbyła się z powodu kontuzji przeciwnika.

Jakub Pietrzkowski (46 kg kadet)   najpierw wygrał jednogłośnie z Danielem Pogorzelskim (Boxing Production) , a w finale pokonał 2-1 mistrza Polski Dominika Budysia z klubu Champion Nowy Dwór Mazowiecki, za co otrzymał wiele zasłużonych braw. Był to zacięty pojedynek na wyniszczenie. Kuba zademonstrował pokaz boksu w zwarciu bijąc seriami, nie pozwalał przeciwnikowi na zadanie ciosu Trener Bartłomiej Dąbrowski, który opiekował się zawodnikami stwierdził ze walka Kuby była jedną z najbardziej emocjonujących w turnieju , zawodnik ze Szczytna pokazał charakter wojownika  

Dwa złote medale zdobyli również pięściarze Mazura Ełk 16-etni Tomasz Kulenko w kategorii wagowej 70 kg pokonał 3:0 Mateusza Ramatowskigo „Hetman” Białystok. Był to bardzo emocjonujący pojedynek z przewaga ełczanina. Rywal był dwukrotnie liczony, co przesadziło o zwycięstwie Tomasza. Po zakończonym turnieju otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika. To duże wyróżnienie.
Drugi złoty medal w kategorii wagowej 65 kg zdobył Adrian Krukowski który pokonał przez tko w trzeciej rundzie Dawida Szwagierka (Hetman Białystok).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Boks Gwardia Szczytno Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x