Mistrzostwa Świata w Bridgetown – Sandra jednak poza podium

Sandra Kruk z Kontry Elbląg nie zdobyła jednak medalu bokserskich mistrzostw świata kobiet rozgrywanych w stolicy Barbadosu Bridgetown. Po wygraniu dwóch walk w ćwierćfinale spotkała się z reprezentantką Korei Północnej Kum Ju Yun. Zwycięstwo równało się ze zdobyciem co najmniej brązowego krążka. Niestety zawodniczka rodem z Pasłęka nieznacznie przegrała ten pojedynek 6:8.

Zawodniczka Kontry Elbląg występująca w kategorii 57 kg w pierwszej walce nie dała najmniejszych szans Marcedez Alicei z Porto Rico. Po dwóch runda elblążanka prowadziła na punkty 16:4 i na tyle zniechęciła rywalkę, że jej sekundanci poddali swoją zawodniczkę. Znakomity debiut, ale droga na podium daleka. W 1/8 finału Sandra po znakomitej walce pokonała Ashley Brace z Walii. Rezultat punktowy 17:7 świadczy o zdecydowanej przewadze elblążanki, która stanęła przed ogromną szansą zdobycia medalu. Wystarczyło wygrać jeszcze jeden pojedynek z Kum Ju Yun z Korei Północnej.

Niestety nie udało się. W potyczce z Kum Ju Yun (PRK) zawodniczka Kontry Elbląg w pierwszych dwóch rundach dała sobie narzucić styl rywalki, przegrywając oba starcia – 0:2 i 1:2. Nie była to przewaga zbyt duża dlatego też zryw Polki w 3 rundzie, którą nasza reprezentantka wygrała 4:1, pozwalał wierzyć w końcowy sukces. Jednakże w ostatniej rundzie to zawodniczka z Korei Płn. była bardziej skuteczna, wygrywając to starcie 3:1 i cały pojedynek 8:6.

Warto dodać, że elblążanka w tym roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski, a także została srebrna medalistką Mistrzostw Unii Europejskiej. Ma więc doświadczenie międzynarodowe, oby je wykorzystała.

W stolicy Barbadosu Bridgetown zjawiło się ponad 300 zawodniczek z 75 krajów. Frekwencja znakomita świadcząca o eksplozji popularności pięściarstwa wśród kobiet. Kategoria, w której występuje Sandra była jedną z najliczniej obsadzonych

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x