Mistrzostwa Unii Europejskiej – Złoty medal Sandry Kruk

W Katowicach zakończyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej w boksie kobiet. Znakomicie spisały się Polki, których aż dziesięć znalazło się w finale,. Cztery z nich stanęły na najwyższym stopniu podium a wśród nich zawodniczka z Elbląga Sandra Kruk (kategoria 57 kg), która pokonała utytułowaną  reprezentantką Bułgarii Svetlanę Stanevą 19:14. Piekny sukces naszej reprezentantki, ktora była już brązową i srebrną medalistką tej imprezy.

W ćwierćfinale Sandra czwartym  starciu doprowadziła do kapitulacji Dervlę Duffy z Irlandii, zwyciężając przez RSC. W półfinale znów dała popis skutecznego boksu. Finka to niezła pięściarka, ale z Sandrą nie miała szans. W finalowej potyczce z Bułgarką Staneva nie była faworytką, bowiem przeciwniczka była Młodziezową Mistrzynią Starego Kontynentu, także Mistrzynia Unii Europejskiej. Sandra walczyła doskonale i wypunktowała bardzo groźna rywalkę, odnosząc życiowy sukces.

Przypomnijmy, że w 2008 roku w Liverpoolu (Anglia) zawodniczka Kontry zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg. W ubiegłym roku na mistrzostwach w Keszthely (Węgry) w wadze 57 kg wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

Meltem Akar (Turcja)- Patrycja Bednarek (Polska) 17:9
Brąz: Sarah Bormann (Niemcy) i Lidia Boussadia (Francja)

51 kg
Nicola Adams (Anglia) – Karolina Michalczuk (Polska) 17:13
Brąz: Katalin Ancsin (Węgry) i Valeria Calabrese (Włochy)

54 kg
Ayse Tas (Turcja) – Sandra Drabik (Polska) 14:12
Brąz: Csila Nemedi (Węgry), Delphine Mancini (Francja)

57 kg
Brąz: Tina Hahl (Finlandia) i Maiva Hamadouche (Francja)

60 kg
Katie Taylor (Irlandia) – Karolina Graczyk (Polska) 25:9
Brąz Mira Potkonen (Finlandia) i Chantelle Cameron (Anglia)

64 kg
Natasha Jonas (Anglia) – Oliwia Łuczak (Polska) 17:7
Brąz: Oshin Derieuw (Belgia) i Laetitia Chevalier (Francja)

69 kg
Katarzyna Furmaniak – Marichelle de Jong (Holandia) 12:10
Brąz: Jenifer Corti (Szwajcaria) i Laoise Traynor (Irlandia)

75 kg
Lidia Fidura (Polska) – Nouchka Fontijn (Holandia) 15:10
Brąz: Elif Goneri (Turcja) i Maria Kovacs (Węgry)

81 kg
Timea Nagy (Węgry) – Sylwia Kusiak (Polska) 18:16
Brąz: Lauragh O’Neill (Irlandia)

+81 kg
Anna Słowik (Polska) – Demir Sennur (Turcja) 12:8
Brąz: Lilla Sandor (Węgry) i Danijela Vernic (Chorwacja)

Polki wygrały klasyfikację drużynową (37 punktów), wyprzedzając Turcję (17) i Anglię (15).