Młodzicy boksowali w Szczecinie – Zwycięzcy olsztynianie

W Szczecinie odbył się III Międzynarodowy Turniej Młodzików w Boksie. Organizatorzy zaprosili krajową czołówkę, także zawodników z Ukrainy, Litwy i Niemiec . To z całą pewnością uatrakcyjniło imprezę, bowiem w tych federacjach szkolenie młodzieży ma sporą, ugruntowana tradycję. W Szczecinie wystąpiło trzech młodzików z Warmii i Mazur. Duży sukces odniósł Rafał Tuchewicz z Klubu Sportów Walki Pirs Powiatu Olsztyńskiego , który wygrał kategorię do 43 kg.Pierwszy był również Baniamin Maliński (Wilki Olszytn) w kat. plus 76 kg.

 

W pojedynku finałowym olsztynianin wypunktował Kamila Kowalewskiego (4:1). Walka była bardzo wyrównana, Damian wykazał więcej inicjatywy, popisał się dobrą końcówkę i to przekonało sędziów by przyznali mu zwycięstwo.

W kategorii najcięższej (plus 76 kg) zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy i  ich zwycięzcy zostali również triumfatorami turnieju. Beniamin Maliński z Klubu Wilki Olsztyn wygrał 5:0 z Markiem Wochem. (Gorzów Wlk.) Pierwsza wersja, którą podaliśmy okazała sie nieprawdziwa, ale taką otrzymaliśmy informację.

W wadze do 62 kg  rywalizował Adam Prokop z Gwardii Szczytno. Też walczył bardzo ambitnie i pozostawił po sobie dobre wrażenie, ale niestety pojedynek przegrał.

Przy tej okazji warto odnotować znaczny postęp boksu na Warmii i Mazurach. Już nie tylko Elbląg, inne sekcje regionu wyraźnie uaktywniły się, stąd udział naszych reprezentantów w prestiżowych imprezach. Coraz częściej zdobywamy medale i jesteśmy wysoko w klasyfikacjach zespołowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x