Młodzicy walczyli w Grudziądzu – Trzy razy złoto i…wyróżnienie

W dniach 25 - 26 października w Grudziądzu odbyły się VIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Boksie. To doroczna  impreza, wpisana w  kalendarz Polskiego Związku Bokserskiego a organizowana przez Okręgowe Związki Bokserskie. W turnieju startowali zawodnicy boksujący w najmłodszej kategorii wiekowej urodzeni w 1994r. O medale i tytuły rywalizowały ze sobą trzy Okręgowe Związki Bokserskie, Kujawsko-Pomorski, Warmińsko-Mazurski i Pomorski. Nasi okserzy zdobyli trzy zlote medale.

Łukasz Wójcik z Tygrysa Elbląg po dwóch zwycięskich walkach triumfował w kategorii do 62 kg, a ponadto został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Policyjny klub sportowy Gwardia Szczytno reprezentowało dwóch zawodników  Benjamin Maliński  w wadze do 76 kg i Rafał Tuchewicz w wadze do 48 kg. Obaj zajęli  pierwsze miejsca swoich kategoriach a to dla grupy tego rocznika najważniejsze zawody   Trener Zenon Jagiełło był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy  stoczyli naprawdę ładne walki wymagającymi rywalami.