Młodzieżowcy już po kwalifikacjach do MP – Po ośmiu najlepszych

Zakończył się cykl turniejów eliminacyjnych (Białystok, Śrem, Piła, Gliwice), które były kwalifikacją do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie. W każdej z imprez można było zdobyć punkty, ich suma, stanowiła o kolejności miejsc w rankingu. Czołowa ósemka zawodników każdej kategorii zgodnie z regulaminem wywalczyła prawo startu w imprezie głównej. To jest podstawa do opracowania listy startowej, choć oczywiście zdarzają się kontuzje, niedyspozycje i stawka jest uzupełniana pięściarzami z dalszych pozycji.

Na razie gwarancję udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mają: Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) i Dawid Pac (Gwardia Szczytno) w kategorii 75 kg,, Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn) w 91 kg i Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) w wadze +91 kg.

Kat. 56 kg.
1.Burzyński Mariusz  Box Team Wałbrzych 18 pkt.
2. Piasecki Mariusz Zagłębie Konin 16 pkt.
3. Smerdel Michał  Gwarek Łęczna 14 pkt.
……………………………………………………………………..
10.Martewicz Michał Kontra Elbląg  7 pkt.

Kat.60 kg.
1.Leśniak Michał  Box Team Wałbrzych  21 pkt.
2. Gierczak Artur Olimp Szczecin    21 pkt.
3.Trypuć Paweł  Hetman Białystok  18 pkt.
………………………………………………………………………….
12.Komar Kamil  Mazur Ełk 5 pkt.
16.Pieńkowski Radosław Kontra Elbląg  3 pkt.

Kat. 64 kg.
1.Syrowatka Michał  Hetman Białystok 36 pkt.
2.Mazur Tomasz PKB Poznań  28 pkt.
3 .Bystroń Konrad 06 Kleofas Katowice  28 pkt.
…………………………………………………………………………
25.Stępniewski Dawid Tygrys Elbląg  3 pkt.

Kat. 69 kg.
1.Gardzielik Kamil  PKB Poznań  32 pkt.
2. Kondracki Krzysztof  Hetman Białystok 20 pkt.
3. Bujnarowski Kamil  Champion N. Dwór 20 pkt.
……………………………………………………………….
19.Butlewski Łukas  Kontra Elbląg  3 pkt.
26. Gorzkowski Maciej  PIRS Olsztyn  3 pkt.

Kat. 75kg.
1.Jabłoński Tomasz  SAKO Gdańsk 32 pkt.
2. Łoniewski Michał  Kontra Elbląg 23 pkt.
3.Gromadzki Tomasz 06 Kleofas Katowice 22 pkt.
4.Pac Dawid  Gwardia Szczytno 22 pkt.
9.Kośmider Adam Tygrys Elbląg 10 pkt.
12.Wasilewski Arkadiusz PIRS Olsztyn  9 pkt.
26.Wasilewski Arkadiusz  PIRS Olsztyn 3 pkt.

Kat. 81 kg.
1.Sławiński Dawid Cristal Białystok 18 pkt.
2.Tryc Mateusz Fenix Warszawa 18 pkt.
3.Górowski Mateusz Golden Team N.Sącz 17 pkt.
………………………………………………………………………..
30.Kordek Grzegorz Gwardia Szczytno  3 pkt.
32.  Klimek Jan  Niedźwiedź Kętrzyn    1 pkt.

Kat. +91 kg.
1.Brzeski Patryk  Champion N.Dwór 32 pkt.
2.Śnitko Marcin Tygrys Elbląg  27 pkt.
3.Duszak Tomasz  Junior Boks Poznań 16 pkt.

Zgodnie z Regulaminem Młodzieżowych Mistrzostw Polski do finału kwalifikuje się ośmiu zawodników , którzy zdobyli największą liczbę punktów w kwalifikacjach

Ełczanie w Memoriale R. Kułakowskiego

Trzy medale zdobyli reprezentanci  Ełku w XI Międzynarodowym Turniej Bokserski im. Ryszarda Kułakowskiego w Białymstoku. W imprezie wystąpiło 67 zawodników z Białorusi { Grodno i Baranowicze } i z klubów polskich: Victoria Ostrołęka, Tiger Łomża, Cristal Białystok, Hetman Białystok, OSiR Suwałki, Boxing Sokółka i MKB Mazur Ełk.

Daniel Jermak (Ełk)  w kategorii wagowej 49 kg pokonał w walce finałowej 2:1 Dariusza Chomko KS Boxing Sokółka i zajął pierwsze miejsce. Podobnie Damian Wesołowski w kategorii wagowej 81 kg, który  w finale wygrał 3:0 z Łukaszem Pietruczukiem Cristal Białystok. Wojciech Pawłowski (63 kg)  przegrał w półfinale z Antonem Biernatem z Białorusi i zajął 3 miejsce.