Młodzieżowe MP w Starachowicach – Pięć medali bez złota

Z dorobkiem pięciu medali wrócili ze Starachowic z Młodzieżowych Mistrzostw Polski pięściarze z Warmii i Mazur. Bilans bardzo dobry, choć zabrakło kropki nad „i” czyli przynajmniej jednego złota. Srebrne krążki wywalczyli: Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) i Piotr Samełko (Mazur Ełk), natomiast brązowe: Kamil Martewicz (Tygrys Elbląg), Kamil Komar (Mazur Ełk) i Arkadiusz Wasilewski (LUKS Powiatu Olsztyn Pirs).

W imprezie wystartowało prawie 150 zawodników z 68 klubów i 15 Okręgowych Związków Bokserskich. W klasyfikacji klubowej Tygrys Elbląg znalazł się na trzecim miejscu za kieleckim Rushh i Gwardią Warszawa, natomiast w klasyfikacji województw również trzecia bardzo wysoka pozycja Warmii i Mazur za Mazowszem i Śląskiem.

W finałach wystąpił tylko Adam Kośmider z Tygrysa Elbląg w kategorii 75 kg, który uległ w II rundzie Rafałowi Sóderowi (Victoria Ostrołęka. Wcześniej elblążanin pokonał: w eliminacjach przed czasem Rafała Kuczkowskiego (Boeing Team Chojnice), w ćwierćfinale już w I rundzie Kamila Bielawskiego (Boeing Sokółka), a w półfinale zdecydowanie na punkty 9:2 olsztynianina Arkadiusza Wasilewskiego. Zawodnik LUKS Powiatu Olsztyn Pirs w drodze na podium wygrał dwie walki. Pokonał Marcina Byczka ze Strzegomia 8:5 i Michała Gnozę z Hetmana Białystok 6:1.

Drugi nasz finalista Piotr Samełko z Mazura Ełk w wadze 91 kg oddał pojedynek o złoto walkowerem z powodu kontuzji. W półfinale stoczył zacięty i zwycięski bój (9:8) z Bartłomiejem Krasuskim (Olimp Lublin).  Wcześniej ełczanin pokonał Patryka Włodarczyka (DKB Dzierżoniów) 6:2, a w ćwierćfinale Marka Gedrocha (Olimp Szczecin) 7:3.

Kamil Komar z Mazura Ełk w wadze 60 kg w drodze po brązowy medal zwyciężył Michała Mieszczańskiego ze Szczecina w drugiej rundzie, a następnie wygrał z Bartłomiejem Koniecznym (Carbo Gliwice) 6:1. W półfinale uległ Mateuszowi Kosteckiemu (Górnik Wieliczka) 4:6.
Trzeci z naszych brązowych medalistów Kamil Martewicz z Tygrysa Elbląg w kategorii 54 kg od razu znalazł się w półfinale, gdzie przegrał z Kamilem Bromboszczem (Rushhh Kielce) już w I rundzie.

W ćwierćfinałach odpadli: w wadze 60 kg Dawid Stempniewski (Tygrys Elbląg) po porażce z mateuszem Kosteckim (Górnik Wieliczka) 4:10. Wcześniej Dawid wygrał z Mateuszem Najbergiem z Ostrołęki w drugiej rundzie.
Pozostali zawodnicy: Damian Babojcz-75 kg , Grzegorz Tyczkowski -91 kg i Dawid Kuzioła – 69 kg (wszyscy Elbląg) odpadli w eliminacjach, natomiast Przemysław Wróblewski plus 91 kg (Elbląg) w ćwierćfinale. Nie udało im się wygrać żadnej walki.

Oto rezultaty walk finałowych (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

48 kg

Dawid Staniszewski (Start Włocławek) – Daniel Miller (Wda Świecie) 22:4

51 kg

Damian Smogór (BKS Gorzów) – Krystian Pawlikowski (Zagłębie Konin) 14:4

54 kg

Rajnhold Bromboszcz (Rushh Kielce) – Kamil Jaworek (DKB Sosnowiec) 2r.RSC

57 kg

Kamil Łaszczyk (Gwardia Wrocław) – Michał Leśniak (Bokser Strzegom) 9:1

60 kg

Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka) – Krystian Sielawa (Hetman Białystok) 9:3

64 kg

Kamil Młodziński (Jawor Team Jaworzno) – Aleksander Nadolny (Sako Gdańsk) 9:4

69 kg

Tomasz Kot (Rushh Kielce) – Maciej Pieloch (Bokser Strzegom) 11:2

75 kg

Rafał Sodór (Victoria Ostrołęka) – Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) 2r. RSC

81 kg

Adam Balski (KKB Kalisz) – Dawid Deik (PKB Poznań) 10:10 (23:22)

91 kg

Kamil Goiński (Sokół Słupca) – Piotr Samełko (Mazur Ełk) W.O.

+ 91 kg

Marcin Siwy (Rushh Kielce) – Patryk Brzeski (Budowlani Inżynieria Płońsk) 13:1

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x