Na ringu OOM w Sokółce – W finałach się nie udało…

Na ringu w Sokółce zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Do turnieju przystąpiło pięcioro reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.  W finale wystąpiło dwóch, ale niestety obaj przegrali swe walki. Artur Kulewicz z Zatoki Braniewo (80 kg) i Dawid Pilarz z Tygrysa Elbląg (+80 kg) musieli zadowolić sie srebrnymi medalami. Brązowy krążek zobyła Zuzanna Kodzik z Gwardii Szczytno. Wystąpiła z listy rezerwowych i przegrała w półfinale.

 

 W każdej kategorii wagowej walczy ośmiu bokserów, którzy pomyślnie przebrnęli przez eliminacje strefowe.

Ćwierćfinały

Z naszych pięściarzy najlepiej do tej pory wypadł Dawid Pilarz, który już w I rundzie pokonał pięściarza z Dolnego Śląska. Dobrą dyspozycje zaprezentował też Artur Kulewicz z Zatoki, który pewnie pokonał przeciwnika z Gdańska. Pozostała dwójka przegrała na punkty. Zacięty pojedynek stoczył Patryk Adamiec z Tygrysa, ale rywal zdobył dwa punkty więcej. Dawid Dacko z Niedźwiedzia dość wyraźnie uległ przeciwnikowi z Mazowsza.

Półfinały

Dość nieoczekiwanie brązową medalistką została w wadze 60 kg zawodniczka Gwardii Szczytno Zuzanna Kodzik, która wprawdzie przegrała walkę, ale weszła z listy rezerwowej po eliminacjach strefowych, a więc uczestniczyła w rywalizacji.

Natomiast dobrą forme potwierdził Artur Kulewicz. Pęściarz Zatoki wysoko wypunktował przeciwnika z Małopolski i został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Brawo! Dawid Pilarz z Tygrysa po raz drugi zmusil przeciwnika do kapitulacji już w I undzie. Mamy więc w turnieju kadetów dwa co najmniej srebrne krążki. We wtorek spróbujemy przekuć je na złoto.

Finały

Artur Kulewicz walczyl ze znacznie od siebie wyższym Krystainem Bartoszewiczem ze Szczecina. Na początku rywal Artura wykorzystując dłuższy zasięg ramion uzyskał przewagę (8:2), ale od polowy I starcia nasz reprezentant zaczął odrabiać straty. Walczył niesłychanie ambitnie, atakował non stop, w połowie II rundy wrównał na 11:11. Ta strategia była niezwykle wyczerpujaca i to odbiło sie na niezbyt udanej końcówce, w której szczecinianin opanował sytuację i wygrał różnicą czterech oczek.

Nasz najcięższy Dawid Pilarz, który poprzednie dwa pojedynki zakończył w I rundzie tym razem nie zaskoczył  Daniela Króla. Potyczka była wyrównana, a Dawid, przyzwyczajony chyba do zwycięstw przed czasem wyraźnie osłabł i po bardzo chaotycznej walce przegrał 10:12.

 

Wyniki:

 

Waga 54 kg:

Patryk Adamiec (warmińsko-mazurskie, Tygrys Elbląg) – Damian Tymosz (lubuskie) 9:11

Waga 75 kg

Dawid Dacko (warmińsko-mazurskie, Niedźwiedź Kętrzyn) – Tomasz Kiernozek (mazowieckie) 5:11

Waga 80 kg

Artur Kulewicz (warmińsko-mazurskie, Zatoka Braniewo) – Paweł Kurpin (pomorskie, Gdańsk) 9:5

Waga +80 kg

Dawid Pilarz (warmińsko-mazurskie, Tygrys Elbląg) – Kamil Wiśniewski (dolnośląskie) RSC I runda

 

Półfinały

Waga 60 kg

Zuzanna Kodzik (warmińsko-mazurskie Gwardia Szczytno) – Dagmara Kanik (zachodniopomorskie) 10:14

Waga 80 kg

Artur Kulewicz (warmińsko-mazurskie, Zatoka Braniewo) – Michał Zając (małopolskie) 18:3 

Waga + 80 kg

Dawid Pilarz (warmińsko-mazurskie, Tygrys Elbląg) – Szymon Kantorowicz (śląskie)  RSC I runda 

Finały:

Waga 80 kg

Artur Kulewicz (warmińsko-mazurskie, Zatoka Braniewo) – Krystian Bartoszewicz (zachodniopomorskie, Olimp Szczecin) 17:21

Waga +80 kg

Dawid Pilarz (warmińsko-mazurskie, Tygrys Elbląg) – Daniel Król (zachodniopomorskie, Olimp Szczecin) 10:12

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x