Oj, dzieje się w ringach – Mocna Kontra i…groźny Niedźwiadek

Pięściarze elbląskich klubów: Tygrys i Kontra w ostatnich tygodniach byli bardzo aktywni, startując w ciekawych turniejach seniorskich i młodzieżowych. Z różnym powodzeniem. Bardziej znani zawodnicy, którzy maja już na koncie medale Mistrzostw Polski potwierdzają klasę, widać, że rozwijają talent. Ich sukcesy wpływają na innych, którzy też wzięli się za boks, ale na początku płacą frycowe. Tak samo jest zresztą w innych dyscyplinach. Na ringach pokazali się też reprezentanci Ełku i… odważna dziewczyna z Kętrzyna.

Turniej Miast Kopernikańskich

Była to już 36 edycja imprezy. W Grudziądzu spotka li się przede wszystkim pięściarze klubów Kujaw i Pomorza, ale turniej miał charakter otwarty i nie zabrakło reprezentantów innych regionów. Elblążanie odnieśli w sumie trzy zwycięstwa, a dodatkowa nagrodę indywidualną otrzymał Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg), uznany najlepszym juniorem turnieju.

Waga 64 kg

Sylwester Stempniewski /Tygrys Elbląg/ – Przemysław Zyśk /Victoria Ostrołęka/ 3:0

Grand Prix PZB w Pniewach

Tu rywalizowali już seniorzy, była to jedna z kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski w boksie. Wystartowało 76 zawodników z 11 okręgów pięściarskich. Elblążanie wystąpili w trzech finałach, zwycięstwo w końcowej klasyfikacji odniósł Damian Kośmider (Tygrys Elbląg) w kategorii 81 kg. Dwaj pozostali przegrali decydujące pojedynki:

Ełczanie też walczą

Systematycznie walczą dwa pięściarze z Ełku: Cezary Samełko (Mazur) i Michał Syrowatka (wychowanek Mazura, a reprezentujący obecnie KS Hetman Białystok). W zakończonym w Pradze spotkaniu międzypaństwowym z Czechami (10:10) w kategorii 64 kg Michał przegrał ze Zdenkiem Hladkiem 0:3, natomiast Czarek w wadze 91 kg pokonał Marka Chmelę 11:8. Najbliższe plany Michała Syrowatki to udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w Mongolii.

Srebro pięściarki z Niedźwiedzia Kętrzyn

W V Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w boksie kobiet wystartowała tylko jedna nasza reprezentantka Justyna Żełobowska. Pięściarka Niedźwiedzia Kętrzyn w kategorii kadetek wywalczyła srebrny medal w wadze 54 kg. W półfinale pokonała 3:0 Klaudię Cichoń (KS EVAN Nowy Sącz), w finale przegrała z Paulina Jakubczyk (Róża Karlino) 2:6.