Olsztyn Night Boxing 2011 – „Master” pokazał klasę

W piątek wieczorem w Uranii odbyła się Gala Boksu Zawodowego, której głównym punktem stała się walka w wadze junior ciężkiej  wielkiej nadziei polskiego pięściarstwa – Mateusza Masternaka z Alim Ismaiłowem z Azerbejdżanu. Obu zawodników różniło wszystko: wiek, warunki fizyczne i doświadczenie. Wiadomo, że przed „Masterem” rysuje się piękna kariera na profesjonalnych ringach, natomiast 36-letni Azer powoli schodzi z areny.

 

 Dominacja Polaka nie podlegała dyskusji. Dyktował warunki od pierwszej minuty wykorzystując większy zasięg ramion i szybkość. Trzymał rywala na dystans, punktując lewym prostym. Po spokojnym wstępie zaczął uderzać też prawą ręką, z każdym starciem coraz mocniej. Dużo niższy Ismaiłow w drugiej i trzeciej rundzie kilkakrotnie zaatakował, ale bez większego powodzenia. Widać było, że nie ma szans w konfrontacji ze świetnie przygotowanym do walki Masternakiem.

W piątej rundzie po jednym z ciosów Azer doznał kontuzji łuku brwiowego. Wprawdzie lekarz zezwolił na kontynuowanie pojedynku, ale za minutę polała się znów struga krwi i tym razem decyzja była kategoryczna. – koniec walki. Masternak zanotował więc kolejne już 22 zwycięstwo na zawodowym ringu, co poprawi jego ranking i być może pozwoli na pojedynek ze znacznie bardziej renomowanym przeciwnikiem Australijczykiem – Greenem.

Masternak zebrał brawa przy otwartej kurtynie, widać, że ma talent i może stać się wkrótce rewelacją wśród profesjonalnych bokserów.

Walka wieczoru poprzedzona została pojedynkami zawodowców  mniejszej rangi, także potyczkami  z udziałem pięściarzy i przedstawicieli MMA z Olsztyna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x