Otwarte Mistrzostwa Łomzy w asyście sław – Trzy tytuły dla Mazura Ełk

W Łomży odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Miasta w boksie. Honorowymi gośćmi imprezy byli Jerzy Kulej- dwukrotny Mistrz Olimpijski i Krzysztof Włodarczyk- zawodowy mistrz Świata Startowało ponad 30 zawodników z województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego w tym zawodnicy MKB Mazur Ełk, którzy zdobyli trzy złote medale. Daniel Jermak został  specjalnie wyróżniony i otrzymał z rąk mistrza świata okazały puchar.

W sumie stoczono 17 walk. Pierwsze sześć  to pojedynki sparingowe, w których wzięli udział młodzi bokserzy, stawiający pierwsze kroki na ringu. W kolejnych dziesięciu walkach zawodnicy z Sokółki, Białegostoku, Ełku i Łomży rywalizowali już o tytuły.

Tytuły mistrzowskie dla Mazura Ełk  wywalczyli:

Daniel Jermak (52 kg), który pokonał Dariusza Chomko (Boxing Sokółka)

Wojciech Pawłowski (63 kg) zwyciężając Adriana Soólskiego (Hetman Białystok)

Jakub Karwowski (72 kg), który wygrał przed czasem z Łukaszem Tarnowskim KSW Zambrów).

Na koniec imprezy swoje zaprezentowali się  bokserzy zawodowi. W walce pokazowej Robert Świerzbiński pewnie pokonał na punkty Białorusina Makara Dzianisa.  Mistrzostwa oglądało około 1000 widzów.