PP juniorów w Ostrołęce – Ciężcy z Kętrzyna i Elbląga bili mocno

W Ostrołęce odbył się finałowy turniej Pucharu Polski juniorów w boksie. Walczyli zawodnicy z całego kraju, którzy pomyślnie przeszli eliminacje strefowe. Wieści z Ostrołęki są skąpe, ale bardzo miłe. Wiadomo, że zwycięzcami swoich  kategorii zostali dwaj reprezentanci Warmii i Mazur. W wadze 91 kg triumfował Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn), a wśród najcięższych najlepszym okazał się Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg). Brąz zdobył Patryk Bartoszuk z Zatoki Braniewo w wadze 56 kg.

Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn) pokonał w finale Patryka Kołoja (MOSM Bytom) 3-0. Tuż przed końcem walki rywal kętrzynianina był liczony.
Według większości obserwatorów najlepszą walką finałów był pojedynek w kat. powyżej 91 kg. pomiędzy Mateuszem Figlem (UOLKA Ostrów Mazowiecka) a Marcinem Śnitko (Tygrys Elbląg). Walka była bardzo emocjonująca, obaj pięściarze wykazali dużo determinacji, ale to do elblążanina należało ostatnie słowo.

Patryk Bartoszuk w półfinale przegrał na punkty z Mateuszem Majerczykiem z klubu Cios Adamek Gilowice, w pojedynku o medal pokonał w ¼ finału zawodnika z Torunia.