PP juniorów w Ostrołęce – Ciężcy z Kętrzyna i Elbląga bili mocno

W Ostrołęce odbył się finałowy turniej Pucharu Polski juniorów w boksie. Walczyli zawodnicy z całego kraju, którzy pomyślnie przeszli eliminacje strefowe. Wieści z Ostrołęki są skąpe, ale bardzo miłe. Wiadomo, że zwycięzcami swoich  kategorii zostali dwaj reprezentanci Warmii i Mazur. W wadze 91 kg triumfował Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn), a wśród najcięższych najlepszym okazał się Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg). Brąz zdobył Patryk Bartoszuk z Zatoki Braniewo w wadze 56 kg.

Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn) pokonał w finale Patryka Kołoja (MOSM Bytom) 3-0. Tuż przed końcem walki rywal kętrzynianina był liczony.
Według większości obserwatorów najlepszą walką finałów był pojedynek w kat. powyżej 91 kg. pomiędzy Mateuszem Figlem (UOLKA Ostrów Mazowiecka) a Marcinem Śnitko (Tygrys Elbląg). Walka była bardzo emocjonująca, obaj pięściarze wykazali dużo determinacji, ale to do elblążanina należało ostatnie słowo.

Patryk Bartoszuk w półfinale przegrał na punkty z Mateuszem Majerczykiem z klubu Cios Adamek Gilowice, w pojedynku o medal pokonał w ¼ finału zawodnika z Torunia.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x