Puchar Polski Juniorów Nowy Dwór Maz. 2014 – Rafał Staszewski z Kontry ze złotem i tytułem MVP

W Nowym Dworze Mazowieckim od czwartku do niedzieli trwał Puchar Polski Juniorów w boksie, w którym rywalizowało 54 zawodników z 29 klubów z całego kraju. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowała tylko ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra Elbląg, a wśród nich Rafał Staszewski (75 kg) i Alan Konieczny ( 91 kg). Rafał spisał się doskonale zdobywając złoty medal Pucharu Polski.

Relacje przesłał nam trener Kontry Kamil Stemplewski

W drodze po złoto elblążanin stoczył cztery trudne pojedynki. W pierwszej walce eliminacyjnej wygrał niejednogłośnie po zaciętym ringowym boju z przeciwnikiem z Boxing Lublin, następnie nie pozostawił wątpliwości, co do werdyktu w walce ćwierćfinałowej , którą zakończył jednogłośnym zwycięstwem nad zawodnikiem z Górnika Sosnowiec. Półfinał to kolejna jednogłośna wygrana z pięściarzem Sako Gdańsk. Ringowe doświadczenie i wyszkolenie techniczne oraz niesamowity hart ducha Rafała pomogły mu w widowiskowy sposób wygrać przez TKO w 2 rundzie z wymagającym przeciwnikiem Fight Club Koszalin, który w drugiej odsłonie tego pojedynku po celnym ciosie Staszewskiego doznał pęknięcia nosa.

Umiejętności pięściarskie oraz boks na wysokim poziomie w wykonaniu naszego zawodnika znalazły uznanie w oczach organizatorów imprezy oraz trenerów Kadry Narodowej w boksie , co przełożyło się na uhonorowanie Rafała tytułem najlepszego zawodnika Pucharu Polski.

Mniej doświadczony zawodnik wagi ciężkiej Alan Konieczny zadowolił się brązowym medalem z tego prestiżowego turnieju.

Szkoleniowcy elbląskiej Kontry Kamil i Krzysztof Stemplewscy są w pełni usatysfakcjonowani wynikiem sportowym swoich wychowanków , bo pokazuje on ,ze ich praca w klubie jest doceniona.

.Droga Rafała Staszewskiego (75 kg)

Eliminacje

Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) – Krzysztof Burzec (Berej Boxing Lublin) 2:1

Ćwierćfinał

Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) – Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec) 3:0

Półfinał

Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) – Kamil Al-Temini (Sako Gdańsk) 3:0

Finał

 Rafał Staszewski (Kontra Elbląg) – Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) 3r. TKO

Alan Konieczny (91 kg)

Półfinał

Aleksander Celejewski (Radomiak Radom) – Alan Konieczny (Kontra Elbląg) 1r. TKO

W tym samym czasie drugi z trenerów Kontry przebywał z trzema zawodnikami w Bydgoszczy na XV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Edwarda Rinke. Wśród 60-ciu pięściarzy swoje umiejętności zaprezentowali obok Polaków zawodnicy z Czech, Rosji, Litwy oraz Białorusi.

Paweł Mazurowski (kadet-75 kg) oraz Mateusz Błażko (junior-75kg) zdobyli złote medale po wygranych jednogłośnie pojedynkach, natomiast Dawid Piaskowiak (junior-64 kg) uległ przeciwnikowi z Litwy i wrócił do Elbląga ze srebrnym medalem .

Przed zawodnikami UKS Kontra jeszcze udział w ostatnim turnieju w mijającym roku w Białymstoku .

W Bydoszczy walczyli też pięściarze Tygrysa Elbląg. Klub reprezentowało 2 zawodników Patryk Karbowski (młodzik -50kg) i Radosław Kawczak ( kadet +80kg). Zajęli drugie miejsca, wracając do Elbląga ze statuetkami i srebrnymi medalami. W walce finałowej Patryk Karbowski przegrał na punkty z Kevinem Gruchała Boxing Chojnice, a Radosław Kawczak z Kamilem Ofmann BKS Gorzów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Boks Elbląg Kontra Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x