W Sokółce o przepustki do PP – Ciekawe walki, niezłe wyniki

W Sokółce odbył się międzynarodowy turniej bokserski o Puchar Burmistrza i Starosty. Wystąpili  pięściarze z Podlasia oraz Warmii i Mazur: Olsztyna, Elbląga Szczytna i Kętrzyna . Nie zabrakło zawodników zza wschodniej granicy, którzy zawsze reprezentują  dobry poziom. Stoczono 16 walk, z czego część była eliminacjami do Mistrzostw Polski Kadetów.. Wśród zaproszonych gości był m.in. Dariusz Snarski. Pięściarze naszej strefy walczyli tez o udział w Pucharze Polski junorów i kadetów.

 

Wyniki

Michał Kozłowski OSiR Suwałki (walka eliminacyjna, jednogłośnie na punkty) vs Patryk Adamiec Tygrys Elbląg

Łukasz Zuśka PIRS Olsztyn (walka eliminacyjna, jednogłośnie na punkty) vs Kamil Deluga Hetman Białystok

Karol Wojciechowski Crista Białystok (remis) Dawid Dacko Gwardia Szczytno

Martyna Letkiewicz OSiR Suwałki (remis) vs Justyna Żełobowska Niedźwiedź Kętrzyn

Cezary Kudzia Gwardia Szczytno (walka eliminacyjna, jednogłośnie na punkty) vs Norbert Jakubik Niedźwiedź Kętrzyn

Arkadiusz Lubomirski Zatoka Braniewo (walka eliminacyjna, poddanie przez sekundanta w I rundzie) vs Dariusz Chomko UKS Boxing Sokółka

Jakub Gitlin Zatoka Braniewo (walka eliminacyjna, 1:2) vs Tomasz Gryckiewicz PIRS Olsztyn

Paweł Wierzbicki UKS Boxing Sokółka (jednogłośnie na punkty) vs Przemysław Śmigiel PIRS Olsztyn

{gallery}smol30{/gallery}

Jacek Smoliński – trener – zawodników UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego

Trzech w finałach PUCHARU POLSKI!

Nasi zawodnicy w składzie: Łukasz Zuśka, Przemek Szmigiel i Tomek Gryckiewicz, wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Sokółce, który był jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Pucharu Polski Kadetów i Juniorów.

Jako pierwszy walczył Łukasz Zuśka (kat.wag.60kg,kadet) wygrywając jednogłośnie na punkty z Kamilem Deluga („Hetman” Białystok). Dzięki wygranej Łukasz zdobył awans do Finału Pucharu Polski Kadetów.

Przemek Szmigiel (kat.wag.64kg,junior) już wcześniej uzyskał kwalifikację do Finału Pucharu Polski Juniorów, w sobotę stoczył walkę towarzyską z utytułowanym Pawłem Wierzbickim (UKS Boxing Sokółka).

Wiktor Żochowski, podobnie jak Przemek, kwalifikację do Finału Pucharu Polski Kadetów zdobył wcześniej, podczas wojewódzkich eliminacji.

Kolejną walkę o awans do Pucharu Polski Juniorów stoczył Tomek Gryckiewicz (kat.wag.64kg,junior) z Jakubem Gitlin („Zatoka” Braniewo). Pojedynek był wyrównany, ale w naszej ocenie lepszy był Jakub Gitlin. Sędziowie, ku naszemu zdziwieniu, ocenili ten pojedynek na korzyść naszego zawodnika stosunkiem 2:1.  Jednakże Tomasz postanowił oddać koledze puchar za pierwsze miejsce, uznając jego wyższość. Mimo, iż na dzisiejszą chwilę stracił możliwość wzięcia udziału w finałach, jego uczciwa postawa jest godna naśladowania.

W dniach 3-6 listopada odbędzie się Puchar Polski Kadetów w Lesznie, koło Poznania, w którym zobaczymy Łukasza i Wiktora. A w drugiej połowie listopada w Pucharze Polski Juniorów w Ostrołęce zaprezentuje się Przemek Szmigiel.

Gratuluję wszystkim zawodnikom i życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Trener Jacek Smoliński

Czterech gwardzistów 

Z Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia  do Pucharu Polski awansowało trzech kadetów i jeden junior . W wadze do 63 kg  Kamil Tuchewicz, w wadze 75 kg  Dawid Dacko, w wadze do 80 kg  Adrian Antosiak  i  w wadze 52 kg Maciej  Jóźwik.

Awansował też Patryk Adamiec

Do turnieju o Puchar Polski zakwalifikował się także Patryk Adamiec (Tygrys Elbląg) w wadze 54 kg.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x