XXI Turniej Miast Kopernikańskich 2012 – Braniewo, Elbląg i Kętrzyn z sukcesami

W Grudziądzu odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski Miast Kopernikańskich. Wystartowało 26 kadetów i 21 juniorów z Rosji oraz krajowych klubów głównie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Świetnie walczyli pięściarze z Braniewa, Elbląga i Kętrzyna, którzy wygrali kilka kategorii, stawali też na podium. W grupie kadetów złote medale wywalczyli: Patryk Adamiec i Jakub Muzyka (Tygrys Elbląg) i Norbert Jakubi (Niedźwiedź Kętrzyn), w juniorach: Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) oraz Jakub Gitlin i Artur Kulewicz (Zatoka Braniewo). Za najładniejszą walkę finałów uznano pojedynek Andrzeja Wasilewskiego (Kontra Elbląg) z Mateuszem Meszyńskim (Grom Chełmża)

Drugie miejsca w swych kategoriach zajęli: Łukasz Wójcik (Tygrys), Rafał Staszewski (Kontra) w kadetach oraz Andrzej sabat (Tygrys) w juniorach.

Waga 69kg

Pawlikowski Tobiasz (Zagłębie Konin) vs Kuligowski Kacper (Łokietek Brześć Kujawski) 0:3

Justyna srebrna w Mistrzostwach Śląska

Pięściarka Niedźwiedzia Kętrzyn Justyna Żełobowska zajęła drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska. W finale kategorii do 60 kg przegrała z Anetą Rygielską (Pomorzanin Toruń) 0:5. Wcześniej wygrała przed poddanie z Aleksandrą Smagą.