Cenny remis Polaków w Pradze – Kriezel i Grubalski strzelcami bramek

W rozegranym w piątek (9 kwietnia) eliminacyjnym meczu do finałowego turnieju Euro 22 w futsalu reprezentacja Polski zremisowała w Pradze z Czechami 3:3 (2:2). Cenny to rezultat, który przedłuża szanse biało-czerwonych na awans. W środę w Opolu dojdzie do rewanżu. Polaków urządza każde zwycięstwo oraz „niskie” remisy: od 0:0 do 2:2. Biorąc pod uwagę przebieg piątkowego spotkania zadanie jest w pełni realne, choć nadal trzeba pamiętać, że Czesi to bardzo mocny zespół.

Czechy – Polska 3:3 (2:2)

0:1 – Tomasz Kriezel (5), 0:2 – Sebastian Grubalski (7), 1:2 – Michal Seidler (10) ,2:2 – Tomas Vnuk (15), 2:3 – Mikołaj Zastawnik (23), 3:3 Lukas Resetar (26)

Polska: Bartłomiej Nawrat, (Michał Kałuża, Łukasz Błaszczyk) – Mikołaj Zastawnik, Michał Kubik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel, Sebastian Leszczak, Sebastian Wojciechowski, Michał Klaus, Patryk Hoły, Sebastian Grubalski, Krzysztof Elsner, Michał Marek.

W Pradze Polacy rozpoczęli mecz z dużym impetem, a w roli głównej wystąpili zawodnicy Constractu Lubawa. Na listę strzelców wpisali się kolejno Tomasz Kriezel i Sebastian Grubalski. Po 7 minutach było 2:0, wymarzone wręcz otwarcie. Czesi ochłonęli i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. W drugiej części znów prowadziliśmy 3:2, jednak gospodarzom znów udało się zniwelować straty. Mecz zakończył się rezultatem 3:3, który trzeba przyjąć jako spory sukces. W składzie był jeszcze jeden zawodnik Constractu Tomasz Lutecki.