Constract sprężył się i efekt wspaniały – Mistrz z Bielska na kolanach

W miniony weekend (24/25 kwietnia) zespół Rekordu Bielsko Biała po efektownym zwycięstwie nad Clearexem Chorzów (8:1) zapewnił sobie po raz szósty tytuł mistrzów Polski w futsalu. Środowa (28 kwietnia) wizyta Rekordu w Lubawie była więc nie lada wydarzeniem, a zawodnicy miejscowego Constractu wychodzili ze skóry by pokonać mistrzów. I dokonali tego w efektownym stylu wygrywając 4:1 (2:0). To na pewno powód do satysfakcji, tym bardziej, że ostatnie występy lubawian nie zachwycały.

KS Constract Lubawa – Rekord Bielsko Biała 4:1 (2:0)

1:0 – De Oliveira (3), 2:0 – Henrique (10), 3:0 – Da Silva (31), 4:0 – Lutecki (31), 4:1 – Matheus Ferriera

KS Constract Lubawa: Okuniewski (Neagu) – Da Silva, Kaniewski, Lutecki, Grubalski, Piórkowski, Łożyński, De Oliveira, Kriezel, Ossowski, Henrique, De Souza, Raszkowski

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Burzej) – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Biel, Matheus, Popławski, Budniak, Alex Viana, Korpela, Marek, Kubik

Lubawianie od pierwszej minuty byli bardzo skoncentrowani. Grali dobrze taktycznie, starali się neutralizować poczynania rywali, którzy w poprzednich meczach imponowali skutecznością a dwucyfrowe wygrane nie były rzadkością. Tu jednak nie mogli rozwinąć skrzydeł. Gospodarze byli dobrze zorganizowani, nie tylko bronili lecz atakowali z pomysłem. Do przerwy strzelili dwie bramki, które były odzwierciedleniem układu sił na boisku. Po zmianie stron lubawianie nadal grali rozsądnie, a w 31 minucie znów dwukrotnie pokonali bramkarza Rekordu. Goście zrewanżowali się jednym trafieniem, ale w tym spotkaniu niewiele mieli do powiedzenia.

1. Rekord Bielsko-Biała 29 81 219-57

2. Constract Lubawa 28 67 130-47

3. Piast Gliwice 27 63 113-45

4. Clearex Chorzów 28 50 106-75

5. Red Dragons Pniewy 28 46 91-72

6. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 28 46 76-70

7. Futsal Leszno 28 42 97-82

8. LSSS Lębork 27 39 80-96