Kryzys Constractu nadal trwa – Miłe złego początki

Po efektownym zwycięstwie przed tygodniem nad Red Devils Chojnice (7:1), wydawało się, że Constract Lubawa kryzys ma już poza sobą. Niestety był to tylko przebłysk dobrej i skutecznej gry w okresie wyraźnego marazmu drużyny. W przedświąteczną sobotę (3 kwietnia) lubawianie przegrali na wyjeździe z zajmującym dopiero 13 miejsce w tabeli Futsal Team Brzeg 2:4 (1:1). To dla gospodarzy doskonały wynik przedłużający ich szansę na dalsza grę w ekstraklasie. Constractowi uciekają punkty. Z taką grą trudno będzie obronić srebro

Futsal Team Brzeg – KS Constract Lubawa 4:2 (1:1).

0:1 – Janusz Okuniewski (8), 1:1 – Pereira (11sam.), 2:1 – Paweł Boczarski (31), 3:1 – Michał Grochowski (33), 4:1 – Kamil Kucharski (40), 4:2 – Tomasz Kriezel (40)

FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg: Budych (Konieczny) – Witek, Gutierrez, Bernardino, Grochowski – Rojek, Baitsur, Kozina, Boczarski (K), Kucharski, Krajewski, Tavares

KS Constract Lubawa: Okuniewski (Kornat) – Kaniewski (K), Lutecki, Kriezel, Raszkowski – Pereira, Grubalski, Piórkowski, Silva, Ossowski, Henrique, De Souza, Okuniewski Zaczęło się nieźle, bowiem w 8 minucie Janusz Okuniewski zdobył prowadzenie dla gości. Wydawało się, że lubawianie realizują zakładany scenariusz. Tymczasem w 11 minucie Pereiera nieszczęśliwie trafił do własnej bramki i było 1:1. Mimo sporej przewagi Constrakt nie potrafił tego udowodnić. Po przerwie obraz gry się zmienił. Gospodarze zagrali odważniej i okazało się, że obrona gości nie stanowi monolitu. Dwie bramki zdobyte przez zawodników Team Futsal Brzeg w krótkim odstępie czasu właściwie załatwiły sprawę i jakby zupełnie zaskoczyły lubawian. Nie pomogło wycofanie bramkarza. W ostatnich 20 sekundach padły dwie bramki, z tym, że pierwsi trafili gospodarze i nawet szybka riposta wicemistrzów Polski nie zakłóciła ich radości.

Słoneczny Stok Białystok – Gatta Zduńska Wola 5:0 (wo)

Futsal Leszno – AZS UW Wilanów 7:1

Futsal Team Brzeg – Constract Lubawa 4:2

Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 1:2

LSSS Lębork – AZS UŚ Katowice 3:5

Rekord Bielsko-Biała – Dreman Opole Komprachcice 7:2

Red Dragons Pniewy – GSF Gliwice 5:3

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Clearex Chorzów 3:3